Bazi nagy francia lagzik

Noom Diawara
Pascal N'Zonzi
Salimata Kamate
Emilie Caen

Claude Verneuil és Marie lányaikat, Isabelle-t, Odile-t, Ségolene-t és Laure-t katolikus szellemben nevelték. A négy lány közül három már férjhez ment, azonban mindegyikük más vallású és etnikumú párt, szefárd zsidó, muszlim és kínai férfit talált. A szülők megpróbálják leplezni… Több

Forgatókönyvíró: Philippe de Chauveron, Guy Laurent
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2015.05.28.

2023.02.13 cynicalrealist

Excellente œuvre d'art

A francia film(vígjáték)készítők régóta rendelkeznek az önirónia olyan képességével és szintjével, amihez még Hollywood sem fog tudni soha felnőni (minket magyarokat pedig talán említeni sem szabad ebben a ligában, leszámítva esetleg a Magyar vándort). A film 2014-ben jött ki, azaz bőven a nagy 2015-ös migránsválság előtt fogant meg az ötlete és készült el: nos, ennyit arról, hogy a Nyugat, illetve annak egyes részei mennyire vannak tudatában a bevándorlás hátulütőinek. A történet persze ebből a szempontból kellően kisimított, a vejek polgári élete és családi háttere minden szempontból Európa-konform, és mégis: mindannyian a beilleszkedés problémáival és a többségi társadalom előítéleteivel küszködnek. A bősz atya pedig az el- illetve befogadással, olyannyira, hogy nincs alkalom, amikor ne utalna arra, hogy nem erre számított, nem ezt érdemelte (volna). A karakterek mind a helyükön vannak, kellően sztereotipek, de nem túljátszottak a sztorihoz, a forgatókönyvírók pedig brillíroztak: a néző egy pillanatra sem lazíthat, mert szinte minden percre jut egy rövid mondat, utalás vagy odaszúrás, amire érdemes odafigyelni, és amelyen kajánul vigyoroghatunk vagy harsányan röhöghetünk. Az egyetlen negatívum a magyar címadás, ami még akkor is lusta és megúszós döntés volt, ha a francia eredeti illő átültetése korántsem egyszerű feladat. De ez nyilván nem a franciák hibája.

2018.06.11 GedyPapa

Nagyon tetszett a film, de miért is hatott rám egy ekkora közhely gyűjtemény? Pont ezért, mert az emberek legmélyén rejtőző előítéleteket gyűjtötte egybe és prezentálta számunkra. Nem kell agysebésznek lenni hozzá, viszont nagyon szórakoztató és kikapcsol a film idejére. Csak ajánlani tudom mindenki számára.

2017.04.15 indingo

A lányok férjei közt lévő beszólások, civakodások voltak talán a legviccesebbek, összességében egy elég unalmas, kiszámítható és közhelyekkel teletűzdelt filmet láttam.

2018.07.30 dailyfilmsan

A francia vígjátékok szerintem a legjobbak.Ez egy gyöngyszem mind közül. Végig nevettem az egészet. A rasszizmus kifigurázása és az ebből kikerekedő szituációkat nagyon jól megragadja. Ráadásul többszöri megnézés után is vicces.

2020.01.25 Timon

Habár a vígjátékok felől én nem vagyok annyira válogatós,de ez valahogy nagyon nem nyerte el a tetszésemet.Elején volt egy szörnyen kemény jelenet,innen már kínszenvedés volt nézni tovább.Viszont ahol már elkezdtek ,,poénkodni" más népekről,az már té... Több

A film összbevétele 148 480 000 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 83 203 843 forintot termelt.

A film a 20th Lumières Awards-on elnyerte a legjobb forgatókönyv díját.Szerző: hp

A film nemzetközi bevételei meghaladták 174 millió dollárt. Ezzel olyan produkciók népszerűségével szállt versenybe, mint az Életrevalók vagy a Némafilmes.Szerző: hp

A premierhétvégén több mint 200 ezren látták a filmet Franciaországban.Szerző: hp

A filmet Párizsban forgatták.Szerző: hp

(2015. 06. 08.)
Szalonrasszizmus vs. látszattolerancia
Napjaink legfontosabb társadalmi kérdéséről forgattak habkönnyű vígjátékot Franciaországban, a téma relevanciája és annak befogadható tálalása rendkívüli népszerűséget eredményezett. Azonosulási pont nélkül nekünk, magyaroknak pedig egy könnyű, nyári, francia vígjáték jutott – és még így se jártunk rosszul. Több

(2015. 08. 04.)
A nacionalizmus diszkrét bája
Istenem, mit vétettünk? – teszi fel a kérdést a házaspár, mikor zsidó, arab és kínai vejük után meglátják legkisebb lányuk vőlegényét. A vegyes házasságokról szóló vígjátékot a franciák egyenesen imádták, mi csak szimplán szerettük. Több

Értékelés: 5.5/10
(2015. 05. 31.)
Sikerült forgatni tehát egy egész sztereotipikus filmet a sztereotípiákról, ami hűségesen felmondja azokat a klasszikus poénokat, amelyeket már egy 50 éves vicckönyvben is elolvashattunk. Több