Race
Jeremy Irons
Jason Sudeikis

Egy film az atlétika csillagáról, Jesse Owensről, aki az 1936-os berlini nyári olimpiai játékokon szerzett négy aranyérmével beírta magát a sporttörténelembe.

(hp)

Ország: Németország, Franciaország, Kanada
Premier (HU): 2017.01.17.

2021.01.15 Ildikó Bacskai

Ez egy csodaszép film, ami azért szépen szemlélteti az ember mélységes suttyó butaságát, elfogadási képtelenségét. A színészek remekül hozzák karaktereiket, így nagyon hiteles, izgalmas filmet hozott össze a csapat.

2017.03.21 ArpiHajdu és Réci

Nagyon kedvelem az életrajzi filmeket, az Olimpia történet pedig különösen érdekel, úgyhogy ez a film kettő az egyben élményt nyújtott. E mellett pedig egy igazán szimpatikus embert ismerhetett meg a néző a film által, mert hiszem, hogy Jesse Owens a... Több

2017.12.10 Deku

Hihetetlenül csavaros és meglepő fordulatokkal teli kis pompás filmremek Persze pont ezt vártam ettől a filmtől mivel nem az unalmas kategóriát gyarapítja. Igazán ajánlom.

2018.07.15 HercegPeter

Nyugodtan kijelenthető, hogy Jesse Owens a modern kori olimpiák ikonikus alakja. Nurmival, Bolttal és Phelps-szel egy lapon említendő. Egy film simán kijárt neki. Sajnos ez a film elég unalmas, de az dicsérendő, hogy nem akarták kitalált részletekkel... Több

2016.10.26 jencike1985

Komoly mégis érdekes film lett. Mindent megmutat amire egy átlag embert érdekli. A göndör hajú hölgyemény karaktere engem nagyon elbűvölt. Vannak néhol unalmas részek de érdekes film.

Jesse Owens a fotósok kedvéért ugrott egy ráadást a távolugró versenyszám után, amely 8 méter 20 cm volt, azaz jobban sikerült, mint a versenyen mért ugrása.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film megjelenését az 1936-os Berlini Olimpia 80. évfordulójára időzítették.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Larry Snyder életéről nagyon kevés a fellelhető információ, így Jason Sudeikis karakterének személyiségét A legjobb dobás című filmből Gene Hackman, valamint a Baseball bikákból Kevin Costner figurájából alkotta meg.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Jesse Owens és Luz Long a filmmel ellentétben a távolugró verseny alatt egy szót sem váltottak egymással. Ez csupán legenda volt, amelyet maga Owens kezdett el terjeszteni azért, hogy Long halála után jobb kedvre derítse a fiát. Az azonban igaz, hogy a sportolók a verseny után jó barátok lettek. Egészen Long 1943-ban bekövetkezett haláláig tartották a kapcsolatot. Szerző: ArpiHajdu és Réci