Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A sóher

(Radin!)
A sóher

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

Francois életét születésétől fogva egyetlen dolog határozza meg: a spórolás. Az anyai jó tanácsot tökélyre fejlesztette, s miközben euró százezrei vannak a bankszámláján, lejárt szavatosságú ételeket fogyaszt, továbbá mindenről leszokott, ami költséges, s úgy általában pénzbe kerül. Még a barátnőjével is szakított születésnapja előtt, hogy ne kelljen ajándékot venni neki. Nem csoda, hogy a szomszédjai, és munkatársai ki nem állhatják, és barátai sincsenek. Idegesítő takarékoskodását egy nap a váratlanul beállító, sosem látott lánya zavarja meg, akiről kiderül, hogy egy lejárt szavatosságú óvszer gyümölcse. A tinédzser ráadásul megtestesíti mindazt, ami ellen Francois egész életében küzdött: megjelenésével feltartóztathatatlan­ul elszabadulnak a költségek. (Forgalmazza: Vertigo Media)

(Pajor Sándor)

2017. 06. 10. 11:45

Egy óra hosszán keresztül egy laza vígjátékként jól funkcionál. Főként a főszereplő, Danny Boon-nak hála. Majd utána elkezd felvenni egy drámai vonalat, annak érdekébe, hogy ránkerőltessen egy tanulságot, és kapjunk 1-2 megható jelenetet. Működik, viszont ennek köszönhetően ellaposodik a végére a film.
Szerethető, kedves kis francia komédia, egyszer érdemes megnézni. Nem egy pörgős állatság, hanem egy fokkal komolyabb vígjáték, aminek mondanivalója is van.

2017. 06. 02. 23:29

Dany Boon tehetséges komikus, nem ez az első filmje, amit láttam, bár talán ez a leggyengébb. Nem tudnám külön részletezni, hogy hol csúszott el nálam ez a film, csak az érzés van meg, hogy ezúttal csak valami középszerűnek voltam a tanúja.

2017. 06. 01. 09:06

Hát ez a film inkább volt kínos, mint vicces. Őszintén szólva többre számítottam, mert az előzetes alapján még egész jó is lehetett volna. Ezzel a humorral engem nem lehet meggyőzni, komolyan mondom, hogy ezt most bátran hagyjátok ki.

Patrick Ridremont

A film zenéjét az a Klaus Badelt szerezte, aki többek között A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka vagy a Beavatás filmzenéjét is szerezte. (Vertigo)

A sóher az elmúlt év egyik legnagyobb francia filmsikere volt, amely első helyen nyitott a francia mozikban és hetekig szerepelt a mozis bevételi toplistán. (Vertigo)

Dany Boon a szerepre való felkészülés során hegedűleckéket vett, hogy minél hitelesebben alakíthassa az általa alakított karaktert.

VOX.hu - A sóher
Dany Boon az Isten hozta az Isten háta mögött-tel tűnt fel a francia komédia nagy ígéreteként, csakhogy ez az ígéret azóta is beteljesítetlen maradt. 70/100