Dühöngő bika

Dühöngő bika

Raging Bull
Robert De Niro

Jake La Motta (Robert De Niro) egy nagyon nehéz természetű ember, halálosan féltékeny, hirtelen haragú, és a keze is könnyen eljár, ráadásul tudja is, hogy hova üssön, mert profi ökölvívó. A ringben is veszélyes, kegyetlen harcmodorával hamar kivívja magának a “Dühöngő Bika” becenevet. A sikeres… Több

Rendező: Martin Scorsese
Premier (HU): 1984.02.09.

2021.11.19 elekm90

Tipikus Scorsese-narratíva a csúcsra feljutó, majd csúnyán elbukó főhőssel, nem egyszer vette elő ezt a témát (lásd Nagymenők, Casino, A Wall Street farkasa). Ezúttal mindezt nem nagyszabású gengsztersztoriba, hanem sportfilmbe ültetve láthatjuk, LaM... Több

Scorsese egyenesen Robert De Niro-ra szabta ezt a fantasztikus sport témájú filmet. Drámaiság,és véres jelenetek. Hihetetlen nagy átmenetet ad mindenből a film.... A csúcson és a mélyben. Erősen ajánlott.

2020.08.02 bbozsi

Annyi a baja a nagyhatású filmeknek, hogy jóval később nézve minden részéről az az ember érzése, hogy ezt már látta. Ettől még jó és erős film, tetszik a biblikus áthallás, mégha picit erőltetettnek is hat nekem.

2016.01.26 juhasz-david93

Minden idők legnagyobb sportfilmje. Kevés jó van, de ez egyenesen remekmű. De Niro alakítását talán fölösleges is külön kiemelni, annyira fergetes, hiteles.

2017.11.20 Deku

Kár unalom alapján bepróbálni egy filmet de így tettem és rájöttem, hogy ez semmiképp nem az én világom. Ez a film elvből nem tetszett, se a háttértörténet se semmi.

A film összbevétele 49 034 dollár volt (imdb.com).

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: Norbi

Teljes egészében az USA-ban forgatták le, összesen 11 helyszínen.Szerző: Bogi87

1979. április 16 - december között zajlott le a forgatás.Szerző: Bogi87

Az USA-ban New York City, New York volt a világpremier helyszíne 1980. november 13-án.Szerző: Bogi87

(2016. 08. 29.)
Letaglózó alkotás, kár lenne kihagyni az életünkből!
9/10 Több