A vihar kapujában

A vihar kapujában

Rashômon
Scanian
Toshirō Mifune

A tizenkettedik századi Japánban egy szamurájt és a feleségét megtámad egy bandita, Tajomaru (Toshirō Mifune). A küzdelemben a szamuráj alulmarad. Nem sokkal később elfogják a gyilkost, és bíróság elé állítják, de Tajomaru és az asszony története sokban eltér. Az igazságos ítélet meghozásának… Több

Rendező: Akira Kurosawa
Ország: Japán
Premier (HU): 1959.02.19.

Az erőszak  (1964)

2020.01.20 Timon

A régebbi japán filmek egyik legnagyobb remekműve:kezdve a hangulattól a látványon át a legmélyebb drámai benyomásig jól csináltak meg mindent.Az ilyen filmekből úgy érzem nincs igazán elég. 10/10

2017.12.23 Deku

Véresen komoly az, hogy ennyire pörgős, ütős filmet nem mostanában láttam mint ez. Talán az egyik legjobb, amit mostanság láttam. Ez lehetséges, hogy kissé túlzás, de ettől függetlenül is nekem ez a véleményem.

2015.10.16 Blindspot

Ez nálam egyértelműen bukta. Meg se közelítette azt a szintet, amire én befizettem. Legtöbbször nem arról van szó, hogy egy film jó-e avagy rossz hanem, hogy az adott nézőt mennyire tudja magával ragadni.

2016.02.08 doroffee

Mindenképpen egy hatalmas filmélmény, főleg azoknak, akiket igazán érdekel a filmtörténet és filmesztétika. Tökéletesen bemutatja, hogy működnek a japán filmek. De közben nagyon élvezetes, izgalmas film is egyben.

2016.01.28 WaldyxMan

Nem kicsit öreg film, még is zseniális. A maga nemében megelőzte a korát. Akira Kurosawa egy egyszerű történetet ad elő, de a jelenetek beállításai sokban különböznek. Ez az elmesélt történeteknek érzelmi töltetet ad. A film valódi üzenete, hogy nincsenek objektív igazságok, hiszen minden nézőpont kérdése.

A film összbevétele 46 808 dollár volt (imdb.com).

Filmes berkekben az a legenda járja, hogy ez miatt a film miatt kezdték el hozták létre a legjobb külföldi filmért járó Oscar-díjat.Szerző: ps

Ez az első mozifilm, amelyben a kamerát egyenesen a napba fordították.Szerző: ps

Akira Kurosawa azt állította, hogy a legnagyobb nehézséget a forgatás alatt a meztelen csigák okozták, amik folyamatosan potyogtak a fákról az erdőben játszódó jelenet felvétele során.Szerző: ps

Toshirō Mifune azt az instrukciót kapta, hogy mozogjon úgy, mint egy oroszlán.Szerző: ps