Vörös veréb

Harper

Thekla Reuten
Anger Zsolt
Jennifer Lawrence

Egy titkos ügynöknek bizonyos helyzetekben nincs szüksége lőfegyverre, késekre, bármilyen mérgekre és lehallgatók készülékekre. Ha kell, a testét használja fegyverként. Dominika Jegorova az orosz balett prima ballerinájának egy sérülés következtében karrierje is ketté törik. Végső elkeseredésében… Több

Forgatókönyvíró: Justin Haythe, Jason Matthews
Premier (HU): 2018.03.01. | Disney+ (2022.06.14.)

2024.02.20 Schumy1

Mivel kémfilm, így érdekelt, s cseppet sem bántam meg.

Jennifer Lawrence nagyon gyenge színésznő, inkább egy magamutogató ripacs, mintsem komoly értékkel bíró híresség. Ez a filmje sem sikerült, sem levetkőzve, sem teljes ruházatban nem hozott izgalmakat. Egy csillag, csak Irons miatt. Őt sajnálom, bár gondolom, nem fillérekért vállalta a szerepet.

2022.03.26 JRD

Bevallom, a főszerepet játszó színésznő nagyon nem tartozik a kedvenceim közé, így nehezen vettem rá magam, hogy megnézzem. Ha ezt a szépséghibát lehántom róla, akkor azt kell hogy mondjam, hogy nem rossz film, olyan k*rvára átlagos... noha erősen em... Több

2018.03.09 HE7EDIK

Hát ez a veréb megdöglött....egy teljesen átlagos, minden extrát nélkülöző krimi. Unalmas, vontatott, súly nélküli. Néha úgy próbálták emelni a pulzusszámot hogy Lawrence megdu****a magát, de ez édes kevés. Ha nem forgatják le, nem gyászolt volna a filmvilág..

2018.03.24 indingo

A kém filmek általában nem a legizgalmasabbak, meg talán már mindent láttunk, de azért ez egy jó film volt. Mindig történt benne valami, szuper budapesti helyszíneket láthattunk egy-két feltűnő magyar színésszel.

A film összbevétele 150 230 691 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 245 134 135 forintot termelt. A hazai mozik összesen 172 094 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A könyv (trilógia) írója, Jason Matthes (és az alkotók) a CIA jóváhagyását kellett kérjék a forgatókönyv kapcsán, hogy bizalmas részletek, alkalmazott módszerek ne kerüljenek nyilvánosságra.Szerző: Curacao86

Joel Edgerton Nate Nash nevű karaktert játszik. Joelnek valójában van egy bátyja, akit Nash-nak hívnak.Szerző: Diesel

A filmben látható fordított fejű piramis épület, ahol a budapesti irodaház volt, valójában a Szlovák Rádió épülete Pozsonyban.Szerző: Diesel

A regény írója, Jason Matthews hitelesen mutatja be a titkosszolgálat berendezkedését, hiszen ő maga is több mint három évtizeden keresztül dolgozott műveleti tisztként különféle amerikai titkosszolgálati szerveknél.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ne nézz madárnak!
Kémfilmbe oltott torture porn a Vörös veréb, ígéretes első felvonással, egyre unalmasabb duplafenekű csavarokkal, no meg a gyönyörű Jennifer Lawrence-szel a főszerepben, avagy hogyan keverjünk egy klasszikus zsánert a trash-sel. Több

(2018. 03. 02.)
Tényleg jól szórakoztam azon, hogy a magam átlagos városismereti műveltségével jelenetről jelenetre próbáltam megfejteni, vajon épp hol járunk – az már más kérdés, hogy az mit mond el a produkcióról, hogy egy elvileg fordulatos, izgalmas, feszült kémthriller közben volt szabad szellemi kapacitásom minderre. Több

(2018. 03. 01.)
Közepes film a Vörös veréb, remek színészekkel, csavaros, de néhol fájóan suta és következetlen sztorival, enyhén túlnyújtva. Budapest újra saját magát alakítja, ami viszont plussz pontot ér. Elvileg lesz folytatás, hátha akkorra már kiköszörüli a mostani hibákat. Több

(2018. 03. 02.)
A több mint kétórás Vörös verebet egyáltalán nem érzem túlnyújtottnak, végig sikerült lekötnie a figyelmem. Tény, hogy nincsenek benne hatalmas megfejtések és az a bizonyos karakterdráma sem valósul meg. De ettől függetlenül egy teljesen élvezhető kémfilmbe oltott thriller marad. Több

(2018. 03. 29.)
A Vörös veréb egyetlen értékelhető pontja a szépen fényképezett város, ahol a mindennapjaimat élem, Budapest. De ha már hazabeszélek, fontos megemlíteni, hogy nemcsak gyönyörű fővárosunk hozza a kötelezőt, hanem egy hazai szereplő is. Pethő Kincsőt, a HuniversArt Társulat tagját láthatjuk a Dominikát kihallgató tiszt szerepében.... Több
Rabbit Hole
Hol nézheted: SkyShowtime