Remember
Martin Landau
Henry Czerny
Dean Norris
Christopher Plummer

A 20. század legsötétebb fejezete egybeesik egy személyes bosszútörténettel... Zev és legjobb barátja, Max egyezséget kötnek, hogy hátralevő napjaikak arra áldozzák, hogy végére járjanak egy befejezetlen ügynek: megkeresni és bosszút állni a náci tiszten, aki családjaik haláláért felelős.

Több

Ország: Németország, Kanada, Mexikó, Dél-afrikai Köztársaság
Premier (HU): 2016.07.14.

2024.02.24 Szarka Eszter

Remek film minden téren. Az idős, demens bácsi nekiindul a múlt sérelmeit megtorolni. Egészen egyszerűnek tűnik az egész, de hatalmas érzelmeket megmozgató sztori lesz. Kicsit mindenkinek szurkoltam, a keresőnek és a keresettnek is. A végén váratlan a befejezés. Szép film, erős mondanivalóval.

Amíg élünk, nem felejtünk. Hiába megöregedtünk, az igazságérzetünk nem öregszik velünk, az marad sziklaszilárdan. Szuper mozi, de inkább dráma, mint akció vagy thriller. Mindenkinek érdemes lenne megnézni.

2016.10.30 MMcFly2015

WoW! Bitang erős film. Nem gondoltam volna, hogy egy film, amibe két 80 év fölötti öregember a főszereplő, ennyire izgalmas és lebilincselő tud lenni. A történet egyszerűnek tűnik, de ahogy haladunk egyre többet tudunk meg, és egy olyan lezárást kapu... Több

2017.07.24 Deku

Ez egy eszméletlenül jó film pedig nem gondoltam volna. Nagyon nagy meglepetést okozott. Szép lassan bontakozik ki előttünk a történet, ami talán laza sztorinak tűnt az végül bonyolulttá válhat. Remek film.

2020.12.02 elekm90

Irtó ötletes film, ilyen holokauszt sztorit még nem biztos nem láttál, emiatt mindenképp érdemes megnézni. Egy picit leül a közepén, a filmvégi csattanó viszont nagyon erős.

A filmet Kanadában vették fel kb. 13 millió kanadai dollárból. Szerző: dulkap

Christopher Plummer és Henry Czerny korábban már játszott együtt a Kísért a múlt (2000) című filmben.Szerző: dulkap

A filmben Christopher Plummer a saját zongoráján játszik. Szerző: dulkap

Az abban a jelentben hallható hangok, amik a kőfejtőben játszódnak, mind eredetiek, a stúdióban nem tettek hozzá és nem is vettek el belőlük.Szerző: ps

(2016. 07. 26.)
Inkább ne
Elévülhetetlen bűnökről és a büntetés lehetőségeiről mesél Atom Egoyan új filmje: a holokauszt-túlélők igazságkeresését az időskori demencia helyezi új megvilágításba. Pontosabban csak helyezné, ha az Emlékezz! keményebb és céltudatosabb alkotás lenne. Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 07. 22.)
Emlékezz
Feszültséggel teli thriller, önismereti dráma, road movie és egy arculcsapással felérő befejezés: bármennyire hihetetlennek tűnik, de ez mind-mind jellemző Atom Egoyan új, összességében egészen lehengerlő művére. Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 08. 27.)
Elévülnek-e a bűneink? Megváltozhat-e egy olyan ember, aki korábban rengeteg embert küldött a halálba? Jogunkban áll-e az önbíráskodás? Többek között ezeket a kérdéseket járja körbe Atom Egoyan legújabb filmje. Több

(2016. 11. 21.)
Túlzás lenne kategórikusan kijelentenem azt is, hogy bármilyen tekintetben is kiemelkedő lenne, ha valamiért megnézzük, ezt a darabot csakis azért érdemes, mert egy izgalmasan besorolhatatlan, különleges ínyencfalatot jelent a filmkedvelők számára. Több