Madárkák

Madárkák

Þrestir

Egy felnövésdráma a tizenhat éves Ariról, aki Reykjavikban éli mindennapjait édesanyjával. Csakhogy minden megváltozik, amikor az ország elhagyatott vidékére kell költöznie apjához, Gunnarhoz. A reménytelen és lesújtó környezet megköveteli Aritól, hogy felemelkedjen,… Több

Forgatókönyvíró: Rúnar Rúnarsson
Ország: Dánia, Izland, Horvátország
Premier (HU): 2016.04.21.

2017.09.12 Berto49

Nyugodtan elmondható rólam, hogy érzéketlen vagyok a kamaszkor problémáival szemben, de már öt évtizeddel elhagytam azt a nehéz korszakot, szülőként pedig sajnos nem voltam érdekelt. Éppen ezért ettől az izlandi rendezőtől (Rúnar Rúnarsson) soha több... Több

2016.04.15 irongozu

Én úgy összegezném, hogy egy nem túl nehezen emészthető, mindenki számára működő, de mégis tartalmas mozi, amely képes lehet újat mondani egy legtöbbször csak elhasznált motívumokból dolgozó zsánerben. Képes kiszakadni a felnövéstörténetek tipikus keretei közül. Tudom ajánlani.

2016.05.04 raczdavidzsolt

A kamaszkor mindenképpen embert próbáló korszak mindenki számára. Még akkor is, amikor látszólag minden rendben van, amikor szerető családban, megértés és odafigyelés mellett nő fel a gyerek, amikor minden támogatást megkap, hogy boldog felnőtt legye... Több

2016.06.30 tamas84

Engem lesokkolt a film, de teljesen jó értelemben. Kell hozzá nyitottság, és egy alapvető érdeklődés, de ha ez megvan, hidd el, lesz rád hatása!

2016.10.09 Wild-W

Tisztázzuk gyorsan, ha izgalomra vágy ne a Madárkákat nézd, de ha egy tartalmas filmre vágysz, feltétlenül érdemes próbát tenned vele.

A film összbevétele 126 165 dollár volt (imdb.com).

(2016. 04. 16.)
Trauma ér, megvonom a vállam
Épp sokkolódnál, de a sarkkör narkotikum: tompít. Erős, furcsa, fájdalmas film a Madárkák. Minikritika. Több

(2016. 04. 24.)
Farkastörvények
Rúnar Rúnarsson pesszimista felnövéstörténete, a Madárkák keserű ízt hagy a szánkban – erős képei, megkapó zenéje és arcul csapó üzenete miatt azonban mindenképpen érdemes a figyelmünkre. Több

(2016. 04. 29.)
A magányos kórista
Aki egy ízig-vérig északi coming of age filmre vágyik, az garantáltan nem fog csalódni. 7/10 Több

(2016. 04. 22.)
Kamasznak lenni sehol sem könnyű, de az izlandi Ari különösen megszívta. Persze a legrosszabb helyzetből ki lehet hozni ezt-azt. 75/100 Több

(2016. 02. 28.)
Sparrows
Nem túl nehezen emészthető, mindenki számára működő, de mégis tartalmas mozi, amely képes lehet újat mondani egy legtöbbször csak elhasznált motívumokból dolgozó zsánerben. 7,5/10 Több