Zsombi

2. évad (2013) - 8 epizód
3. évad (2014) - 8 epizód
4. évad (2016) - 6 epizód
5. évad (2016) - 6 epizód

1889-et írunk, hat hónap telt el az utolsó Hasfelmetsző Jack-gyilkosság óta, amikor váratlanul egy újabb női holttestre bukkannak egy sikátorban. Edmund Reid (Matthew Macfadyen) felügyelő Bennett Drake őrmester (Jerome Flynn) Homer Jackson kapitány (Adam Rothenberg) segítségét kéri, hogy … Több

Ország: Egyesült Királyság, Írország
Premier: 2012.12.30.

2018.03.10 Evok1909

A hangulata, a zseniális. Szinte érzem az utcák szagát, a levegő nyirkosságát. A karakterek is meggyőzőek.

2017.08.22 Deku

Engem ami ebben a sorozatban rögtön megfogott az az, hogy milyen élethűen adják vissza azt a kort. A színészek kimértek de ha kell elsütnek pár poént. Nagyszerű krimi sorozat.

2016.01.17 beero88

Ritka nagy sorozat nagyon jól megfogták az akkori londont és külön kedvelem ezt a hasfelmetszős témát. Szerintem minden egyben van ahhoz hogy kapjunk egy kemény nyomozós sorozatot.

2016.10.16 hell.l

Nagyon jó a sorozat hangulata, a korszak, amelyben játszódik nagyon jól filmre van véve. Jók nagyon a karakterek és az egyes epizódok is izgalmasak és fordulatosak.

2015.06.05 Mr. Z

Az első részt néztem még csak meg de az nagyon tetszett. A régi londoni hangulat és az a nyomozás nagyon bejött. Kíváncsian várom mit tartogat még a sorozat.

A sorozatban néha feltűnik a háttérben a Londoni kristálypalota is, amit egy kiállításra építettek fel 1851-ben a Hyde Parkban.Szerző: Pirospingu

A sorozat két évadának elkészítésében a statisztákkal együtt ötezren vettek részt.Szerző: hp

A Ripper Streetet a Radio Times olvasói a legjobb a legjobb kábeles sorozatnak választották. A széria 7500 szavazatot kapott. Szerző: hp

Frederick Abberline 1889-ben 46 éves volt. A karaktert alakító Clive Russell a forgatás idején már betöltötte a 67. életévét.Szerző: hp

A sorozat jellegzetes szlenget használ: Crusher, Pig (detektív), Rookery (nyomornegyed, gettó), Thomas (az örömlány kuncsaftja), Toffer (iskolázott prostituált), Molly House (nyilvános ház homoszexuálisok és transzvesztiták részére). Szerző: hp