Váratlan utazás

5. évad (1994) - 13 epizód
6. évad (1995) - 13 epizód
7. évad (1996) - 15 epizód

Patricia Hamilton

Sarah-t édesanyja halála után a bizonytalan pénzügyi helyzetbe került édesapja vidéki nagynénjéhez küldi - ideiglenesen. A kislány végül éveket tölt el kisvárosi rokonai körében, s a kezdeti dacos ellenállásból végül sírig tartó ragaszkodó szeretet lesz, különösen… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier: 1990.01.07.

2022.12.21 Gyorvik

Az ifjúsági sorozatok egyik ékköve a 90-es évekből. Elképesztő érzelmi hitelességgel, valódi mondanivalóval, mely a mai darabokban már részben kiveszett. Viszonylag kis számú részei lehetővé tették, hogy mindig magával ragadó történetekkel szolgáljon... Több

2021.05.01 dandelion1983

Gyerekkoromban imádtam ezt a sorozatot, ez azóta sem változott. Felnőtt fejjel is ugyanúgy szeretem, és szívesen nézem újra. Igazi értékeket közvetít, és mentes minden intrikától, pont ez adja az utánozhatatlan báját.

2022.02.19 Ildikó Bacskai

Váratlan utazás (1990)

Gyönyörű, látványos, magával ragadó sorozat. Nagyszerű színészek, csodálatos tájak, kidolgozott, szép rendezés. Igazi családi film, néhol szomorkás, keserű, néhol pedig nagyon vicces sorozat. Egy generáció nőtt fel a filmben szereplő gyerekekkel. Ha valaki szívesen megy vissza az időben és képzeli magát egy teljesen más világba, akkor a sorozat megnézése bármely korban ajánlott.

2017.04.18 indingo

A legjobb kosztümös filmek egyike. Nagyon szerethető a története és igazi karakterek játszanak benne. Megmozgatja a nézőt, olykor sírni van kedvünk máskor kacagunk.

2018.03.17 ArpiHajdu és Réci

Kevin Sullivan produkciói engem mindig elröpítenek a nyugalom szigetére. Az Anne minisorozat is óriási kedvencem, de a Váratlan utazás még egy jó nagy adag eleganciával is megspékeli a családias hangulatot: a nők karcsúak, gyönyörű ruhákat és kalapok... Több

A sorozatot 16 Emmy-díjra jelölték, de Sarah Polley-t soha nem díjazták a főszerepért.Szerző: stevepisti

A forgatások Uxbridge-ben, Ontarioban zajlottak, a városban, ahol Lucy Maud Montgomery élt és írt egy évtizeden keresztül.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A történet 1903 és 1912 között játszódik a Prince Edward-szigeten. Avonlea városkája azonban csak fikció.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmsorozatot 1989 és 1996 között forgatták. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az eredeti tervek szerint Tara Meyer kapta volna Felicity King szerepét, de végül egyeztetési problémák miatt Gema Zamprogna lett a befutó, Meyer pedig Sally Potts szerepében látható a sorozatban.Szerző: ArpiHajdu és Réci