Zsivány Egyes: Egy Star Wars-történet

hp

Forest Whitaker
Genevieve O'Reilly
Jiang Wen

A raboskodó Jyn Erso-t kiszabadítják a lázadók. Amikor a Jyn megtudja, hogy apját fogva tartja a Birodalom, és arra kényszerítik, hogy építsen meg számukra egy mérhetetlen erejű fegyvert, a lány a csatlakozik a lázadókhoz, és megkísérli a lehetetlent: ellopni a Halálcsillag… Több

Rendező: Gareth Edwards
Premier (HU): 2016.12.15. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2024.02.17 Master

A Star Wars-filmek középmezőnyét erősíti a Rogue One

Nehezen tudtuk értékelni, és csak nagy viták árán jött össze a végső minősítése a blogunkon, mert önmagában nézve a Zsivány Egyes mint háborús film egyértelműen erős alkotás (4 csillagot ér), ám Star Wars-filmként inkább csak közepes. Ennek legfőbb oka, hogy mellőzi a Csillagok háborúja stílusjegyeket, és Gareth Edwards egy háborús drámává alakította az egész fejezetet. Ugyanakkor a Scarifi csata tényleg látványosra sikeredett, és a 123. illetve 127 percek között Darth Vader támadása egy felkelő hajó ellen (az adathordozót üldözve) a franchise egyik legjobb jelenetsora. Kár, hogy csak 4 percig tart. A többi jelenet viszont komor, egyhangú és stílusidegen. Az R1 hatalmas magyarországi rajongótáborral rendelkezik, akik harciasan védelmezik kedvenc SW-részüket, én pedig soha nem szerettem leállni velük vitatkozni, mert azt vallom: mindenki nézze (és szeresse) azt az epizódot, ami számára élvezetes. Mi azonban elsősorban a Star Wars franchise rajongói vagyunk, és az R1-et is ezen a szemüvegen keresztül értékeljük. Így nézve pedig mérföldekre van a klasszikus részek sajátos atmoszférájától. Ami Diego Lunát illeti: az aprócska 50 kilós legényke számomra (a magam nevében nyilatkozva) egyszerűen nem hiteles figura felkelő vezérként. Az Andor című streaming sorozat is ezért nem vált kedvencemmé sajnos. Az R1 értékelése: 3 csillag nálunk, és a hetedik helyen áll a 11 SW-rész listáján.

2017.12.13 Yosihiro

Remek star wars film. Nagyon jo lett várom a folytatást. Új arcok egy remek történetben aminek nincs vége.

2017.03.09 Laca//Ho/rr/oR//

Először nem akartam megnézni, de aztán rávettek és nekem nagyon tetszett a film.

2020.07.22 hp

A Disney-s Star Wars éra kétségkívül legjobb filmje lett a Zsivány Egyes. Végre kitört a megszokott sablonokból, se Jedik, se fénykardok, se Skywalker család, csak egy izgalmas és jól vezetett sztori, aminek a végén mutatott némi bátorságot is a stúd... Több

2020.11.06 csd

Mélyebb merítés a Star Wars univerzumából

Véleményem szerint az egyik legjobb a Star Wars filmről van szó, a Zsivány Egyes ugyanis bebizonyította, hogy jól működik az SW univerzuma nem csupány a Skywalkerek, de a fénykard nélkül is. Valójában azt gondolom, hogy ebben a világban annyi minden van, hogy a korábbi filmekkel csupány egy nagyon pici szeletet kaphattunk belőle.

A film összbevétele 1 056 057 273 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 030 315 007 forintot termelt. A hazai mozik összesen 700 400 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Jedha bolygón játszódó egyik jelenetben Jyn nekiütközik 2 gyanús külsejű figurának ; ők ugyanazok, akik megpróbálnak belekötni Luke Skywalkerbe az Egy új remény kocsmai jelenetében.Szerző: Artemisia

Az első Star Wars- film amiben nem szerepel egyetlen Jedi sem, - kivéve az exjedi Darth Vadert.Szerző: Artemisia

Warwick Davis ebben a Star Wars filmben is szerepel itt Weeteef Cyubee karakterét alakítja. Szerző: Diesel

Az első Star Wars-film, aminek ez elején nem úszik fel a már jól ismert bevezetőszöveg, hátterében pedig a csillagos űr.Szerző: Shelby07

Ismeretlen katonák
A Star Wars-univerzum „töltelékfilmje”, a Zsivány egyes egyáltalán nem fáj a nézőnek, de annyira azért jól sem esik, hogy repetát kérjen belőle. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. Több

Értékelés: 6.5/10
(2016. 12. 14.)
A Zsivány Egyesnek nemcsak a címe gyenge
Elrettenteni persze nem akarok senkit a Zsivány Egyestől, a Star Wars-univerzum még mindig jobb kezekben van a Disney-nél, mint a DC-képregény-karakterek a Warnernél. De ettől ez még nem a legjobb a SW-film, és remélem, hogy ez csak a petting-része a néző-Miki egér kapcsolatnak. Pedig bár leírhattam volna, hogy ez nagyon zsivány lett. (spoilermente... Több

Zsivány Egyes: Egy Star Wars történet
A lázadók háborúba mennek, és nyomukban lohol az üdvösségre éhes közönség. Bár a csalódástól való félelem ott motoszkál sokakban, szerencsére Disney hadvezér ezúttal is biztos kézzel és felszegett fejjel kalauzol el minket a messzi-messzi galaxisba. 80/100 Több

Zsivány Egyes - Egy önfeláldozásról szóló Star Wars történet
Mindent egybevéve a Zsivány Egyes jó kis film, ha nem is kiemelkedő. A prequel részektől mindenesetre nem húzott el nagyon és az Ébredő Erőnél is csak egy hajszállal jobb. Ha a Force Awakens 6,9 pontot kapott tőlünk, akkor a Zsivány Egyes maximum 7 pontot érdemel. Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 12. 14.)
Zsivány Egyes – Egy Star Wars történet
A Zsivány Egyes mégis felülmúlta minden elvárásomat. Egy érdekfeszítő, izgalmas, hangulatos filmet sikerült összehozni, aminek minden snittjét átjárja az Erő. Kibővíti az univerzumot, nem annak farvizén evez. Ha ez lesz az a mérce, amihez az elkövetkező Star Wars film tartani fogja magát, akkor nem lesz okunk panaszra. 8,5/10 Több