Romeo + Juliet

Diane Venora
Vincent Laresca
Harold Perrineau Jr.
Leonardo DiCaprio

Shakespeare klasszikus szerelmi történetének modern feldolgozásában fegyverek, autók, drog és pénz szegélyezi a fiatal szerelmesek életét, de a halhatatlan vágyódás, amely végül tragédiához vezet, ebben a miliőben is hitelesen láttatja a szerelem mindenek felett… Több

Rendező: Baz Luhrmann
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Mexikó
Premier (HU): 1998.06.18. | Disney+ (2022.06.14.)

2022.04.17 Julianna Máyné Hovanyecz

Sosem hittem, hogy egy modern feldolgozás így magával ragadhat, de megtörtént! Csodálatos!

Köszönöm,de köszönöm nem.Jó,elhiszem,művészi szabadság,új irányelvek,modern gondolkodás,de én ebből inkább kimaradok.Pocsék,és ízléstelen!IAz ilyen filmmel rémisztgetni lehet.

2017.08.30 Deku

Nagy meglepetést és örömöt okozott ez a film. Kedvencem lett habár ezt az elején még nem mertem volna állítani róla. Nagyon jól értett ahhoz, hogy elszórakoztasson és elfeledtesse minden problémám.

2015.09.13 rbernadett

Nagyon szerettem ezt a modernkori feldogozást, és a zenéje valami fantasztikus. A hanghatás a moziban még rátett egy lapáttal. Először tudom, hogy furcsa volt, hogy a színészek az eredeti shakespeare-i nyelvet beszélik, de később már fel sem tűnt. A ... Több

2020.11.17 dailyfilmsan

Kifejezetten tetszik, hogy egyfajta kontraszt jelenik meg a filmben, egy ellentét a modern díszlet és a jelenkori elhelyezés, valamint az eredeti szöveg között. Megtartja a varázsát, és ettől lesz különleges a film. Különleges, és nem tökéletes. Péld... Több

A két főszereplő nem igazán kedvelte meg egymást a forgatás alatt. Claire Danes amikor csak lehetett, kerülte Leonardo DiCapriot. Gyerekesnek tartotta, Dicaprio pedig kolléganőjét tartotta unalmasnak.Szerző: Puncs

Kate Winslet szerette volna eljátszani a női főszerepet Leonardo DiCaprio mellett, ám végül úgy gondolta, hogy túl öreg lenne Júlia szerepére.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Capuleték báli jelenetében a szereplők mind a személyiségüknek megfelelő kosztümöt hordanak. Rómeó például lovagnak öltözött, Júlia angyalnak, Tybalt ördögnek, Capulet császárnak.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Claire Danesnek és Leonardo DiCaprionak nagyon kevés időt hagytak az összecsiszolódásra. A legelső közös jelenet, amit felvettek a színészekkel az volt, mikor Romeó és Júlia együtt töltik az éjszakát. A jelenetben a színészek félmeztelenek.Szerző: ArpiHajdu és Réci