Jazz Párizsban

Jazz Párizsban

'Round Midnight

Zenés film Lester Young és Bud Powell emlékének szentelve, melynek a cselekménye Párizsban játszódik az ötvenes évek végén. A hatvanas évek elején együtt zenéltek a párizsi Blue Note klubban Dexter Gordonnal, aki ennek a filmnek a főszereplője is. A mű tele van időtálló jazz zenével,… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország
Premier: 1986.09.12.

2016.08.04 coyote

Én nem szeretem a jazz-t és egyetlen normális lelkületű embert sem ismerek, akinek bejönne . Ez az én véleményem, nyugodtan megkövezhettek.

2016.01.08 alexxx

Nagyon jó film és egyszersmind roppant eredeti. Aki szereti a jazz-t annak biztosan tetszik majd, aki meg nem szereti, annak meg ezáltal megtetszhet.

Wayne Shorter cameo szerepben tűnik fel a filmben.Szerző: Bogi87

Dale Turner alakját valódi jazz legendákról, Lester Young-ról és Bud Powell-ről mintázták meg.Szerző: Bogi87

Philippe Noiret is feltűnik néhány pillanat erejéig, cameo szerepben. Szerző: Bogi87

1987-ben két Cázár-díjban részesült a film: legjobb hang, legjobb filmzene (Herbie Hancock). További két kategóriában pedig a jelöltek között volt: legjobb látványtervezés (Alexandre Trauner) és legjobb vágás (Armand Psenny).Szerző: Bogi87

Fame
1982