Rozsda és csont

Rozsda és csont

De rouille et d'os
Berto49

Ali magára marad 5 éves kisfiával, Sammel, akit szinte nem is ismer. Kényszerűségből illegális utcai harcból tartja fenn magát. Egy éjjel egy kocsmai verekedés összehozza a gyönyörű és magabiztos Stéphanie-val, aki delfinidomárként dolgozik a helyi aquaparkban. Mikor újból találkoznak, Ali megtudja, hogy a lányt baleset érte: elvesztette mindkét lábát és álmai jó részét. A férfi elhatározza, hogy segít rajta - sajnálat és szánakozás nélkül. A lány pedig újra élni kezd

Rendező: Jacques Audiard
Ország: Franciaország, Belgium, Szingapúr
Premier (HU): 2013.09.07.

2020.04.14 elekm90

Nagyon erős dráma, két kiváló alakítással a főszerepben, főleg Matthias Schoenarts tetszet a tuskó Ali szerepében :) . Nagyon szép íve volt a két karakter kapcsolatának, jó volt látni, ahogy Stepahnie és Ali egyre közelebb kerül egymáshoz. 8,5/10

2016.01.22 szaka123

Hatalmas film, két zseniális színésszel. Marion Cotillard és Matthias Schoenaerts is kitesz magáért. Nagyon jó film, többször is megnézhető, én is így tettem és teszek még, biztosan! Ha csak eszedbe jut, hogy megnéznél valamit, akkor ne ezt válaszd..... Több

2017.04.14 indingo

Igazán felemelőnek éreztem a filmet. Újszerű volt a története, maga a baleset jelenetei eléggé megrázóak voltak. Szép film a küzdésről. A pár kölcsönösen segítette egymást tudtok nélkül.

2017.08.28 Berto49

Szerencsére teljes más volt, mint a többi súlyosan sérült ember életét bemutató film. Egy delfinidomár-nő (Marion Cotillard=Piaf) mindkét lábát elveszíti. Egy vadállat férfi egy ötéves gyerekkel előkerül valahonnan, majd egymásra találnak? Cotillard ... Több

2018.04.23 TomÁcs

Nem volt egy szokványos film. A képi világa is újszerű volt nekem és a hangulat sem a megszokott. A szerelmi szál érdekesen alakult. Érdekes film, tetszett.

Marion Cotillard elkötelezett állatvédőként először nem akarta elvállalni a filmet, de annyira tetszett neki a forgatókönyv, hogy végül nem tudott nemet mondani.Szerző: dandelion1983

Marion Cotillard-t a filmben nyújtott alakításáért Oscar díjra jelölték.Szerző: dandelion1983