Okostojás

Okostojás

Rushmore

Max Fischer (Jason Schwartzman) egy nem hétköznapi fiú, a Rushmor gimnázium igazi okostojása. Ő szerkeszti az iskolaújságot, az évkönyvet, emellett elnöke a Francia Klubnak, a Német Klubnak, a Sakk Klubnak, a Csillagvizsgáló Klubnak és a retorikai önképzőkörnek, de jut ideje arra is, hogy ellássa… Több

Premier (HU): 1999.06.17. | Disney+ (2022.06.14.)

2018.12.28 dailyfilmsan

Nekem nagyon tetszett. Olyan szenvtelen és szemtelen és zsigeri volt a film. Magától értetődő. A képmozgás az atmoszféra amit megteremt a film magával ragadó. A konfliktus helyzete pedig kusza így nem egy egyszerű filmmel találjuk szembe magunkat hanem egy tartalmas és jópofa sztorival.

2018.10.28 ArpiHajdu és Réci

Több mint szerelmi történet az Okostojás

Wes Andersonnak eddig csak az utóbbi években készült munkáit ismertem (Fantasztikus Róka úr, Grand Budapest Hotel, Kutyák szigete), s úgy gondoltam, ideje a korai filmjeit is elővenni. Így került a választásom az Okostojás című alkotására, amely ides... Teljes kritika

2017.10.14 Deku

Az egyszerűsége igazán megfogott engem ez volt az elsődleges ami nagyon tetszett benne. Nekem eléggé könnyed hangulata volt és ez a hangulat engem nagyon elbűvölt szerintem bőven király.

2015.11.18 Regi82

Nem tudom jó szívvel ajánlani,mert számomra túlságosan unalmas volt ez a film. Nem volt benne olyan rész amire azt mondanám,hogy érdekes volt és lekötötte volna a figyelmem. Már maga a szereplők sem eget rengetőek.

2015.08.07 Peeves112

Jól összerakott film. Nem is véletlen az értékelés sem hisz tényleg nagyon szórakoztató és izgalmas. Látványban is fantasztikus, úgyhogy szerettem. Teljesen rendben van, ajánlom )

A Rotten Tomatoes oldalon 89%-os értékelése van. Szerző: dailyfilmsan

Az eredeti tervezet szerint a filmjogok a New Line Cinema kapta volna, sajnos nem sikerült megesgyezniük. A filmjogokat így árverésen keresztül szerezte meg Joe Roth.Szerző: dailyfilmsan

2016-ban az Egyesült Államok Nemzeti Filmkönyvtára kiválasztotta a filmet megőrzésre. Szerző: dailyfilmsan

Bill Murray-nek annyira tetszett a forgatókönyv, hogy azt mondta, ingyen is elvállalná.Szerző: ps