Az orosz bárka

Az orosz bárka

Russkiy Kovcheg

Egy kortárs orosz filmrendező egy csoda folytán a XVII. századi Oroszországban találja magát. Egy francia diplomata társaságában utazik korszakról korszakra és vitatja meg újdonsült barátjával a cári udvar eseményeit és az orosz arisztokrácia viselkedési és… Több

Ország: Finnország, Japán, Németország, Kanada, Dánia, Oroszország
Premier (HU): 2004.01.15.

2016.04.29 KATE

Borzasztóan untam. Nagyon nehézkesen vándorol képkockáról képkockára, bevallom majdnem kikapcsoltam, pedig a története nagyon érdekes volt. Művészetkedvelők és igazi film gourmet-nak ajánlom.

2015.03.10 Sniper

Monumentális látványvilággal dolgozó alkotás; nagyon megragadott az orosz cári pompa. Kifogástalanul korhű jelmezek és pompázatos helyszínek. Számomra viszont kissé vontatott volt a történetmesélés. A film közepe iszonyatosan belassul. A báli hangulat azonban ismét felrázott.

A film összbevétele 37 439 dollár volt (imdb.com).

Az utolsó képsorral nyer értelmet a film címe: az Ermitázs - orosz bárka, amely az orosz történelem kincseivel és terheivel hajózik a végtelen tengeren.Szerző: Archívum

A filmben Custine márki körül formalinszag érződik, mely egyfelől arra utal, hogy a márki nem valóságos, csupán egy ún. tartósított holttest, másfelől utalás arra, hogy a formalint egy orosz tudós találta fel.Szerző: Archívum

Valerij Gergijev karmester önmagát alakítva jelenik meg a filmben (1913-as záró bálon vezényli a Mariinszkij színház zenekarát).Szerző: Archívum

Alla Oszipenko sztárbalerina is feltűnik rövid időre a filmben, ő alakítja az egyik nőt, aki a képeket szemléli a falon. Szerző: Archívum

(2015. 07. 08.)
Lankadatlan figyelmet igénylő, komplex alkotás, mely káprázatos, s örökéletű, akárcsak a történelem. Több
A hátrahagyottak
2014