Sabrina

A szerelem fura dolog. Linus Larrabee, az elfoglalt pénzmágnás határidőnaplójában nincs idő a szerelemre. De amikor aranyifjú öccse, David és a sofőr lánya, Sabrina között kialakuló kis románc veszélyeztetni látszik Linus egyik gondosan kimódolt üzleti tervét, szakít magának némi időt egy kis ármánykodásra. Csapni kezdi a szelet Sabrinának, azzal a szándékkal, hogy majd ejti a lányt, ha az üzlet megköttetett. De ember tervez, Ámor végez...

Rendező: Sydney Pollack
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 1996.04.11.

Sabrina  (1954)

2015.10.17 rbernadett

Nem láttam az eredeti filmet, de ezt a feldolgozást látva az csak jobb lehet. Ez valami eszméletlen jelentéktelenre sikerült. Sajnos azt kell mondanom, hogy ez valószínűleg a színészek hibája, ez nem az ő szerepük volt.

A női főszerepre egyaránt szóba jött: Sandra Bullock, Juliette Binoche, Catherine Zeta-Jones, Demi Moore, Gwyneth Paltrow, Robin Wright, Cameron Diaz és Julie Delpy. Szerző: rbernadett

Tom Cruise volt az első választás David Larrabee szerepére. Szerző: rbernadett

A főszerepet eredetileg Winona Rydernek ajánlották, aki visszautasította azt, mert azt mondta magáról, hogy úgy érzi, Audrey Hepburn nyomába sem léphet. Szerző: rbernadett