Számi vér

Számi vér

Sameblod

A 14 éves Elle Marja számi származású rénszarvaspásztor. Az 1930-as években tomboló rasszizmus és az iskolában történő rasszkutatási vizsgálatok miatt egyre inkább elvágyódik életéből. Hogy megvalósíthassa álmait, más identitást kell keresnie, és minden kapcsolatot meg kell szakítania családjával… Több

Rendező: Amanda Kernell
Forgatókönyvíró: Amanda Kernell
Ország: Svédország, Dánia, Norvégia
Premier (HU): 2017.04.06.
Maj-Doris Rimpi
Mia Sparrok
Mia Sparrok

2020.02.16 bbozsi

Pazar film, és tud nem elnyomáspornó meg sérelemdagonya lenni, ami nagy szó manapság már egy rajzfilmnél is, nemhogy egy ilyen témájúnál. Hiteles, elgondolkodtató, igényes.

2017.12.09 Deku

Szinte hibátlan lett, remek rendezés, kiváló színészi játék jellemzi. Nemes egyszerűséggel ez maga lett a tökély és nem is volt kivetnivaló benne. Kiváló alkotás lett a maga nemében mindenképpen.

Értékelés: 7.9/10
(2018. 03. 01.)
Meddig terjed a kultúra?
Összességében csak és kizárólag ajánlani tudom. Sokat mond el ember és kultúra viszonyáról, döntésekről, hibákról, családról, de legfőképp a nemzetiségi lét kihívásairól. Iszonytatóan erős forgatókönyv, megtoldva egy hasonlóan színvonalas rendezéssel. Azt hiszem, Amanda Kernell nevét jobb lesz megjegyeznünk. 79/100 Több

(2017. 11. 24.)
A 2017. évi Lux Filmdíjat elnyert alkotás egy tini szemszögéből mutatja be azt, hogy a svédek a XX. század elején hogyan próbálták meg beolvasztani az országban élő lappokat a társadalomba. 10/10 Több