Törésvonal

San Andreas
trixxy

Carla Gugino
Dwayne Johnson

Kalifornia lakói úgy hitték, fel vannak készülve egy földrengésre. Azonban amikor San Franciscó-t egy 9-es fokozatú rengés rázza meg, elszabadul a pokol. Egy mentőhelikopter-pilóta (Dwayne Johnson) veszélyes útra indul Los Angelesből, hogy megmentse elhidegült felesége (Carla Gugino) és a romok… Több

Rendező: Brad Peyton
Premier (HU): 2015.06.04. | HBO Max (2022.05.20.)

2023.08.26 Ergit

Dwayne Johnson tökéletes a szerepre, számára semmi sem lehetetlen, és azt az Ő személyének el is hiszi mindenki!

2017.09.13 Deku

Hihetetlenül tetszett, kedveltem. Eme filmet egyszer biztos, hogy mindenkinek látnia kell mert ez eszméletlenül jó. Nem tudok mit mondani rá ezt tényleg látni kell nem olvasni. Remek.

Dwayne Jonhson állandóan morcos képét bámulva az agyam totálisan elkezdett zsiborogni.Ez az ember mit keres a képernyőn? Olyan buta fejet vág néha,hogy szinte nekem is fáj. Milliószor megfilmesített történet,na persze itt jól megszórták digitálisan,hogy szegény színészek el ne fáradjanak.Brrrr....álmomban sem jöjjön elő.

2017.04.29 indingo

Egy szokásos katasztrófafilm, átlagos és kiszámítható történettel és néhány földtani bukfenccel. A látvány eléggé élvezetessé tette a filmet.

2016.12.07 HercegPeter

Jobb volt mint vártam. Azt hitten a sok reklámmal meg a nagy beharangozással csak túloznak. De nem. Megvolt benne az izgalom, a látvány és a dráma. Ezek kellenek egy jó katasztrófafilmhez. Nem annyira kiszámítható, mint a legtöbb ilyen típusú film, d... Több

A film összbevétele 473 990 832 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 83 580 052 forintot termelt.

A filmben feltűnik Kyle Minogue ausztrál énekesnő is. Szerző: indingo

470,4 millió dollár bevétele volt a filmnek.Szerző: LionelMessi10

110 millió dollár a film költségvetése. Szerző: LionelMessi10

A film premierjén Dwayne Johnson 3 perc alatt 105 selfit készített, így bekerült a Guiness Rekordok Könyvébe. Szerző: HercegPeter

(2015. 06. 08.)
Családegyesítés
A katasztrófafilm nehéz műfaj, többször sikerül gagyira, mint izgalmasra. A Törésvonal a kevés kivételt erősíti – bár maximálisan a megszokott sablonokból építkezik, azt nagyon szórakoztatóan teszi. Több

(2015. 06. 10.)
A lehetőségeivel – ha nem is maximálisan, de – összességében jól gazdálkodó, látványos, nyári pop-corn mozit kapnak azok a nézők, akik jegyet váltanak az alkotásra, sőt még azt is megkockáztatom, hogy jelen esetben a 3D sem felesleges. Több

(2015. 08. 04.)
Párterápia
Ray házassága romokban. Los Angeles romokban. San Francisco romokban. Ideje tenni valamit. Brad Peyton rendező és Carla Gugino színésznő már nem ismeretlen a Szikla számára. Több

Értékelés: 6.5/10
(2015. 05. 31.)
Ez a produkció az utolsó kliséjéig ott tart, ahol a katasztrófafilmek 10 vagy 20 évvel ezelőtt, de cserébe legalább eszméletlenül jól néz ki. Több