York őrmester

York őrmester

Sergeant York

A York őrmester című film központi figurája a farmer Alvin C. York, aki azt tervezi, hogy a nősülésig megteremti anyagi egzisztenciáját. Azonban besorozzák és a frontra küldik. A háborúban való részvétel gondolata nagyon távol áll tőle, azonban mégis kiváló katona válik belőle és számos… Több

Rendező: Howard Hawks
Premier: 1941.07.02.
Joan Leslie

2021.07.30 sadis

Egy újabb klasszikus, ami kiállta az idő próbáját. Az alakítások átlagon felüliek, a főhős megformálása is hiteles, életszerű, a forgatókönyvet jól összerakták. Egy egyszerű ember története, aki a háborúban olyan helyzetbe kerül, amit nem is biztos, ... Több

2020.08.05 Amenhotep

Nekem nagyon tetszett, egy szívmelengető sztori egy férfiról, aki békeszerető akar lenni, de belekényszerítik egy háborúba. Illetve arról, hogy egy anya szeretete végtelen, függetlenül attól, hogy mit követett el a gyermeke.

Eltérés a valóság és a film között: míg a filmben Alvin York-nak két testvére van és ő a legidősebb, addig a való életben 11-en voltak testvérek és ő a 3. legidősebb volt. Szerző: Bogi87

Alvin York kikötötte, hogy Gary Cooper-nek kell őt megformálnia a filmben.Szerző: Bogi87

Alvin York a kapott jogdíjból egy felekezetközi Biblia iskola létrehozását támogatta.Szerző: Bogi87

2008-ban a filmet beválogatták az Amerikai Nemzeti Filmarchívumba. Szerző: Bogi87