Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Serpico

(Serpico)
Serpico

Tartalom

Frank Serpico a rendőrakadémia elvégzése után egy New York-i rendőrörsre kerül. A tanultak szerint akar eljárni hivatásában, ám napról-napra világosabb lesz számára, hogy az alvilág korrupciója a rendőrök közé is begyűrűzött. Serpico továbbra is kiáll igazáért és harcol a bűnözés ellen, idővel felismeri, hogy a gonosztevők nem kint az utcán, hanem kollégái között keresendők. (erare)

2017. 05. 13. 15:06

Engem nagyon idegesített Al Pacino hippis kinézete, ruházata, a játéka sem volt kimondottan zseniális, a sztori meg kissé egysíkú; mindenki megkenhető, csak Frankie/Pacino nem. A rendőrségi korrupció első alapfilmje, azóta a téma számtalanszor visszatért. Nehezen nézném meg újra.

2015. 06. 24. 11:29

Imádom az olasz filmeket és ez sem okozott csalódást. Al Pacino remekül alakít benne. Van egy különleges hangulata a filmnek. Remek színészi alakítás, remek rendezés, igazán magával ragadó film.

2015. 10. 25. 12:35

Al Pacino egyik igazi klasszikusa. Izgalmas és eredeti alakítás. Hozza azt amit egy akció-drámától elvárhatunk. Érdemes akár többször is megnézni, hogy a részletekre is odafigyeljen az ember.

A 10. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1973-ban.

Al Pacino ezt a filmet az egyik legnagyobb színészi teljesítményeként tartotta számon.

A forgatás előtt Al Pacino a szerepre készülve hosszú időt töltött az igazi Frank Serpicoval.