Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A hét szamuráj

(Shichinin no samurai)

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
A banditák kényükre-kedvükre fosztogatják a védtelen falusi lakosokat. Ezt megelégelik a parasztok, és kis csapatot küldenek egy közeli városkába, hogy kevéske vagyonukért gazdátlan szamurájokat, roninokat béreljenek fel falujuk védelmére.

(SódóGA)

2017. 03. 12. 12:58

Teljesen oda voltam a filmért, szerintem egy fantasztikus filmalkotás. A színészek zseniálisak, és a rendezői munka is kiemelkedő. Mindenkinek ajánlom, aki nem allergiás a régi filmekre.

2016. 05. 04. 16:31

Még szerencse, hogy nem szomorú szamuráj, de így se, úgy se tetszene. Nem fogott meg!

2015. 12. 29. 20:38

nagyon izgalmas, a kultúrájukba is jó bepillantást enged

Toshirō Mifune
Isao Kimura

Japánban forgatták le a filmet, 2 helyszínen.

1960-ban készült western feldolgozás A hét mesterlövész címmel.

A Star Wars: A klónok háborúja TV sorozat egyik epizódja - Fejvadászok (2010) - e filmen alapszik.

Smoking Barrels: Duplakritika - A hét szamuráj
Minden szereplő telitalálat, de Toshiro Mifune kimagaslik a produkcióból, a többiekkel ellentétben az ő karaktere vicces és sokkal összetettebb, mint akármelyik másik, a színész mégis kiválóan oldotta meg a nem éppen könnyű feladatot. Összességében egy nagyon jól vezetett történetet kapunk Kurosawától, amelyet elsősorban borongósan szép hangulata és az utánozhatatlan jelenetei miatt érdemes megnézni.
9/10