Kiéhezettek

Fisayo Akinade
Fisayo Akinade
Paddy Considine
Sennia Nanua

A történet a közeli jövőben játszódik, amikor az emberiséget kis híján kiirtotta egy mutálódott gombás fertőzés, mely megsemmisíti a szabad akaratot, és az áldozatokat húsevő ösztönlényekké változtatja. Angliában, egy vidéki katonai bázison egy csapat fiatalt, akit megfertőzött a vírus, de… Több

Rendező: Colm McCarthy
Író: Mike Carey
Forgatókönyvíró: Mike Carey
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2016.09.29.

2024.03.26 Erik Csok

Egy nem átlagos zombis film!

Ez egy jó kis film, de nem átlagos zombis film, ugyanis eltér a legtöbbtől. Egyrészt, nem az a hű, de pörgős és izgalmas akciózúzda, hanem sokkal lassabb, persze ez nem azt jelenti, hogy nincsenek benne akciók, ugyanis vannak benne, és azok minőségiek is. Nagyon érdekes film, más szempontból közelíti meg egy kicsit ezt a témát, de a nézése közben volt benne „28 nappal később” és „The Walking Dead” is. A zombi apokalipszis hangulat, az nagyon adta, azt nagyon jól megcsinálták a készítők, látványos is, főleg a vége felé, véres film, szóval ez is jobbá teszi, és a főszereplő kislány, hát ő tényleg félelmetes helyenként, de mindenkit le is játszik a vászonról. Társadalomkritika is van benne bőven, a vége pedig olyan, hogy egyáltalán nem kiszámítható, és biztos nem erre számít a néző. Én ajánlom, aki szereti a zombis filmeket, nem egy „Vonat Busanba”, de ettől függetlenül egy jó kis film!

2017.04.10 indingo

Nem volt rossz, bár úgy éreztem, hogy kicsit belecsöppentünk a történetbe. Az előzményekről, a miértekről én szerettem volna többet megtudni! A vége is olyan lett, hogy ha sikeres akkor még további részeket lehet belőle csinálni.

Nem tetszett, mert a képi világ nem nyerte el a tetszésemet. Nem lett olyan, mint amire készültem. Nem jó színészeket választottak ki, legalábbis szerintem... A legvége pedig, hát, hogy is mondjam, több mint furcsa.

2019.02.16 dailyfilmsan

A film sejtelmesen nyit. Kapunk pár információfoszlányt amiből kikövetkeztetjük hogy zombis film vár ránk. A stílustól eltérva nem 100% -ban a megszokott séma alapján működik a film ami felüdülés. A fertőződés oka is más mint általában. Sok ötletes... Több

2017.10.16 Lamboh

Mást vártam. Még mindig nem igazán tudom ezt a filmet hová tenni, pedig most már jó ideje, hogy megnéztem. Érdekes volt, kíváncsivá tett, aztán meg hoppon maradtam.

A film összbevétele 4 086 096 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 23 124 015 forintot termelt. A hazai mozik összesen 18 699 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

rendező elmondta, hogy a Gareth Edwards Monsters című filmje inspirálta. A rendező személyesen is találkozott Edwards-szal a forgatás megkezdése előtt. Szerző: hp

Glenn Close sógornője nagy rajongója a zombifilmekben, és mindig is szeretett volna szerepelni egyben. Ebben a filmben végre lehetősége nyílt rá.Szerző: hp

A Kiéhezettek rendező második nagyjátékfilmje. Szerző: hp

A Kiéhezettek Sennia Nanua filmes debütálása.Szerző: hp

(2016. 10. 02.)
Walking kid
Mike Carrey általános rajongásnak örvendő zombis regényéből a mozifilmes talajon még ismeretlen Colm McCarthy készített korrekt, gondolatgazdag adaptációt. A történet felvetései is meggyomrozzák az embert, de mozgóképen látni mindezt még felkavaróbb. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA. Több

(2016. 10. 03.)
Zombifilmen gondolkodni nem kell félnetek jó lesz
Gyors zombiteszt: a központozós poént értjük? Igen? Jó, haladjunk, itt van egy zseniális élőhalottas mozi, mi ez, ha nem bréking nyúz? Kiéhezettek. Kritika. Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 09. 29.)
Bezombultak a fiatalok
Azon túl, hogy kielégíti a tini célközönség eszképista vágyait, a Kiéhezettek egyben bizonyítja is saját mondanivalóját, mely szerint a „régen minden jobb volt” filozófia leginkább a világ természetes változásainak nem értéséből fakad. Ezúttal ugyanis sikerült frisset és ütőset mutatni a zombifilm rengeteg jó és rossz mozit számláló, fél évszázados... Több

Értékelés: 7.5/10
(2016. 11. 05.)
A Kiéhezettek izgalmas, eredeti, humoros és drámai egyszerre. Az elmúlt évek egyik legkellemesebb meglepetése, hát még a műfaján belül. Több

(2016. 10. 04.)
A Kiéhezettek “univerzuma” tehát szép számmal vonultat fel kifejezetten jó, és kicsikét gyengécske elemeket is. Szerencsére a hangsúly az előbbi felé tolódik, a hibák pedig pont úgy “helyezkednek el”, hogy nem zavarják túlzottan az élményt, így jó szívvel ajánlom a filmet minden horror és sci-fi rajongónak. Több