Amanda Abbington
Mark Gatiss
Mark Gatiss
Una Stubbs
Amanda Abbington

A BBC elhozta a 21. századba minden idők legnépszerűbb mesterdetektívét, Sherlock Holmest és társát, Dr. Jonh Watsont. A legendás páros soha nem látott eleganciával és lendülettel ered a szövevényes bűnesetek… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2011.10.11. | HBO Max (2022.08.11.)

2024.02.10 Kapszaicin

Egy sorozat, amelyet sajnáltam, hogy véget ért. Néhány könyv is ki tud váltani ilyen érzést, és ez jó, mert nem elvesztegetett időnek tudható be. Benedict Cumberbatch és a Sherlock Holmes-story együttese kihozta a maximumot. Azt is hihetnénk, hogy lerágott csont, de nem. Kiváló és szórakoztató. :)

2020.08.19 csd

Nem csak krimirajongóknak

Steven Mofat nevével még a Kivagy Doki kapcsán ismerkedtem meg, arra gondoltam, hogy egyszerűen zseniális, amit csinál szerzőként és showrunnerként, persze idővel érezhetően megfáradt. Ez kicsit bosszantó is volt, de ha jól kalkulálok, valóban az történhetett, hogy egész egyszerűen több energiát fektethetett a Sherlockba. Általában enyhén szólva sem rajongók a detektívsztorikért, a Sherlock újragondolását azonban nagyon telitalálatnak gondolom. Főként azért is, mivel képes túlmutatni a zsáner általánosságain, és sokkalta inkább kidomborítja a főszereplők személyes drámáit, és persze itt nem valami "melodrámára" vagy épp a játékidő felesleges kitöltésére gondolok. Elismerem, Sherlock karaktere általában mindig kincsesbánya, bármilyen adaptációról legyen is szó, de ez a széria e tekintetben teljesen elment a falig.

2022.08.15 JRD

Nem szárnyalta túl az elvárásokat. Bevallom nehezen tudtam elvonatkoztatni Bilbótól és még nehezebben Star Trek Khan figurájától. Talán ha egy szóval kellene jellemeznem ezt a sorozatot, akkor ez lenne az az egy: kidolgozatlan. Míg a Shelock Holmes s... Több

2017.08.17 Deku

A lehető legzseniálisabb Sherlock adaptáció amit valaha láttam. Ugyan a legfrissebb évad nem nyűgözött le viszont elődei nagyon nagy hatással voltak rám.

2015.08.16 kabel

Ötletes cinamtográfia és történetvezetés, rétegelt és kitalált karakterek komplikált történetszálak és fergeteges monológok jellemzik legjobban a Sherlockot. A sorozat angol, így bár kevés epizód lett belőle, azok nagyrészt remekül sikerültek és szépen összerakják a sztorit.

Benedict Cumberbatch egy £1,000-os Belstaff kabátot visel a sorozatban.Szerző: ZeroHero

Sherlock Baker Street 221B alatti lakásánál játszódó jeleneteket a North Gower Street 187-en vették fel – a Baker Street túl forgalmas volt és lehetetlen volt eltüntetni a sok "Sherlock Holmes" feliratot.Szerző: ZeroHero

A 3. évadban Wanda Ventham és Timothy Carlton, Benedict Cumberbatch szülei játsszák Sherlock és Mycroft szüleit.Szerző: ZeroHero

Sherlock alkalmanként használja az ún. elmepalota nevű memorizálási technikát. Ez a módszer nem a forgatókönyvírók szüleménye, története egészen az ókori Rómáig vezethető vissza. A történelem egyik legismertebb olyan alakja, akiről tudni, hogy használta a módszert, egy jezsuita misszionárius, Matteo Ricci volt. Ő vitte el a módszert Kínába.Szerző: hp

A John Watson menyasszonyát, Mary Morstant alakító Amanda Abbington és Martin Freeman a való életben is egy párt alkotnak. Két gyermekük van. Szerző: hp

(2017. 02. 01.)
A Sherlock negyedik, jelen állás szerint befejező évada, sokak számára csalódást okozott, jóllehet az alkotópáros, Steven Moffat és Mark Gatiss csak végigvitte azt, amit már évekkel korábban beígért. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. Több

(2015. 05. 18.)
Fájóan közepes, gyenge folytatás, amiből remélhetően tanulnak az alkotók, mi pedig reménykedjünk abban, hogy visszakapjuk a régi Sherlockot a következő évadban! Több

(2017. 01. 08.)
gazából nem hiányzott a nagy formátumú ellenfél az első részből, a cél a nézők bizalmának visszaszerzése volt, ezt pedig simán szállította ez az epizód. Jól kezdődik az év, mert Sherlock visszatért, úgy, ahogyan szeretjük!
8/10 Több

(2017. 01. 22.)
Okosan építették fel az évadot az alkotók, az első résszel újra meghozták a kedvet a sorozathoz, a másodikban kellemesen elvoltunk, hogy aztán olyan finálét kapjunk, amelyet nem felejtünk el egy darabig. 8/10 Több
Helyszínelők
2000