Sherlock Holmes: Árnyjáték

Sherlock Holmes: Árnyjáték

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

A világhírű Sherlock Holmest a földkerekség legjobb magándetektívjeként tartják számon. Nem egyszerű túljárni az eszén, ám úgy tűnik, hogy ezúttal emberére akadt. Moriarty professzor egy igazi géniusz, akinek intelligenciája Holmeséval vetekszik. Mindössze annyi a két férfi között a… Több

Forgatókönyvíró: Arthur Conan Doyle
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2012.01.05. | HBO Max (2022.04.01.)

2023.04.17 Erik Csok

Jobb, mint az első rész?

Pár napja megnéztem ezt a részt, mivel az első is nagyon bejött. A kérdés csak annyi, hogy ez a rész jobb mint az előző? Igazából szerintem nem. Semmivel sem jobb, és semmivel sem rosszabb, ugyanis szerintem mindkettő ugyanazon a szinten van, és így azt lehet mondani, hogy hozta az első rész minőséget. Robert Downey Jr. még mindig nagyot játszik Sherlock Holmes szerepében, de nem marad el tőle Jude Law sem. Az akciók is nagyon jók, ötletes, jó történettel rendelkező film.

Ritchie filmje itt is nagyot szól... Sherlock továbbra is egy szerethető őrült, és persze Watson továbbra is csak a háttérből csetlik botlik, de mindezt zseniálisan!!! Fantasztikusak a lassítások, látszik mennyi munkát fektettek bele a színészek, és ... Több

2017.12.13 Yosihiro

Micsoda folytatás az első részhez képest. Kiváló hang kép effektek igazi mozi. Ezt látni kell. Mindenkinek ajánlom

2017.07.24 Deku

Amikor először láttam azonnal oda voltam érte mert mindent megadott amire vágytam. Folytatta az első rész kiváló hangulatát és humorát. A színészek feledhetetelenek bármikor újra nézném.

2022.07.14 BRANTON

Guy Ritchie nap - Hatodik állomás

2 évvel az első részre, 2011-ben eljött a várva-várt folytatás, melyet ismételten, a ma már hatodszor emlegetett Ritchie rendezett. Az operatőri munka fantasztikus, ha lehet még látványosabb mint az előző rész. A sztori baromi jó, ez a rész sem untatott. Lényegében csak ugyanazt tudom írni, mint elődjéről. Minden dicséretet megérdemel a rendezés, a kameramunka, a színészek. Itt feltűnik Noomi Rapace, aki baromi jó színésznő és remekül alakít jelen alkotásban is. Az első részben Rachel McAdams volt mellékszereplő, akit szintén imádok, csak az előző részhez elfelejtettem leírni, gondoltam most pótlom. Nagyon ott van ez a film, remekül megkomponált jelenetek, remek kellékek, ismételten hangulatosra sikerült kaland ez. A vége még érzelmileg képes is volt megfogni, amely nagy teljesítmény, mert jómagam nem vagyok oda ezekért a Sherlock Holmes-világú mozikért. Ez a két Guy Ritchie feldolgozás a nagy kivétel, mely két film tényleg remek szórakozást nyújt. 4 csillagot érdemlő mozi. Következzék a következő állomás!

A film alapjául szolgáló Sherlock Holmes figuráját Arthur Conan Doyle, Skóciában született író (és orvos) teremtette meg 1887-ben. Négy detektívregényt és 56 novellát írt Holmes karakterével. Szerző: Master

Stephen Fry és Jared Harris egy napon ünnepli születésnapját.Szerző: Bogi87

A film bevétele kis híján 545 millió dollár volt, és ezzel 2011 12. legnagyobb bevételű mozija lett. Szerző: Bogi87

A film 125 millió dollárból készült el.Szerző: Bogi87