Játsz egy Opta LED projektorért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Shrek

(Shrek)
Shrek

Tartalom

Egyszer, egy távoli mocsárban, élt egy morcos ogre, név szerint Shrek. A zöld szörny nyugalmas életét egy nap fenekestül felforgatta az, hogy furcsábbnál furcsább lények tűntek fel a mocsárban. A három vak egér, a gonosz farkas, a hét törpe, a három kismalac, és további furcsa alakok hemzsegtek életterében. Shrek elment a nagyúrhoz, hogy tegyen valamit az ügyben. Csakhogy előbb ki kell mentenie Fionát a tűzokádó sárkány fogságából, hogy az hozzámehessen Lord Farquaadhoz. Az ogrét útján a szószátyár Szamár kíséri el, és nagy kalandjuk során az is kiderül, hogy nem is a sárkány a legnagyobb probléma.
(SódóGA)

2016. 04. 27. 17:27

Klasszikus mesefilm, amit talán már minden ember látott, kihagyhatatlan. Számtalan idézhető egysoros van a filmben, amik közül a hétköznapi életben többet használunk. Érdekes módon közelít a Csipkerózsika témához, de az eredmény vitathatatlan.

2016. 04. 07. 13:34

Nem vagyok oda az animációs filmekért, de a Shrek nagyon megfogott, mind látványilag, mind pedig a karakterei miatt. nagyon szerethető film és nagyon emberi. Többször is láttam és szerintem megunhatatlan.

2015. 01. 23. 19:42

Mindenképp minden korosztálynak látnia kell. Egyedülálló humorú, jól kidolgozott karakterek. Kár, hogy nem álltak meg a második után, így egy kicsit elvesztette jelentőségét, de azért nekem tetszik.

Shrek, Fiona és Szamár hangjait adó Mike Myers, Cameron Diaz, Eddy Murphy a munka során soha nem találkoztak egymással, mivel külön mondták fel a szövegüket.

(Laca92)

Közel 100 szobrot Fiona tervezése során.

(Laca92)

Világszerte bruttó 484,409,218 dolláros bevételt produkált, 60 000 000 dollárból jött létre.