Némaság

Némaság

Silence
Ciarán Hinds
Andrew Garfield

A 17. század derekán két portugál szerzetes érkezik a távoli és titokzatos Japánba, hogy Isten igéjét terjesszék a helyi lakosság között és megtalálják mentorukat, Cristóvão Ferreirát (Liam Neeson), akiről az a hír járja, hogy kínzás hatására megtagadta hitét.
Az ifjú jezsuita,… Több

Forgatókönyvíró: Jay Cocks, Martin Scorsese
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Egyesült Királyság, Mexikó, Olaszország
Premier (HU): 2017.03.16.

2023.08.20 Artemisia

legújabb vélemény a nap véleménye

Isten csendje

Martin Scorsese bár a gengszterfilmek királyaként ismert, nem először foglalkozik hitéleti kérdésekkel a műveiben, ami nem véletlen. A valaha papnak készült rendezőre nagy hatást gyakorolt a keresztény japán író, Shūsaku Endō Némaság című könyve, mel... Teljes kritika

2017.03.17 GedyPapa

A zseniális jelző sose volt még ennyire kevés! Attól féltem a megtekintése előtt, hogy 2,5 óra az nagyon hosszú és hogy fogjuk bírni. De fel se tűnt, hogy letelt. A történet odaszegezett a székhez és a filmvászonhoz. Garfield és Driver is kiválóan ho... Több

Scorzeze nagyon jó mozit hozott össze,és a színészek ebben méltó partnerei voltak.Izgalmas,drámai,és egyben gyönyörű művet raktak le elénk.A hatása alá kerít ez a mozi,csak gratulálni tudok hozzá!

2017.08.17 Deku

Liam Neeson mindig nagyon eredetin és élethűen tudja hozni a karakterét de talán ez az egyik legjobb filmje amit láttam. Nem volt unalmas perc és ez ritkaság. Nagyon oda voltam érte.

2019.03.15 HercegPeter

Mi a fontosabb: a hited vagy mások élete? Egyáltalán fel kell-e áldoznunk bármelyiket is a másikért?

Szeretném már az elején leszögezni, hogy tőlem a vallás igencsak távol áll, legyen az bármelyik. Ezenkívül a hittérítést kifejezetten visszataszító dolognak tartom, tegye azt bárki is, bármilyen módon. Kezdve a keresztes háborúktól a Dzsihádon keresz... Teljes kritika

A film összbevétele 23 737 523 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 17 438 694 forintot termelt. A hazai mozik összesen 12 410 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A legjobb operatőri munkáért jelölték Oscar-díjra a filmet, azonban nem kapta meg azt.Szerző: GedyPapa

Még ma is csak a japánok alig 1%-a katolikus, így még inkább érthető az ellenkezés a vallással szemben.Szerző: GedyPapa

Martin Scorsese 1988 óta szeretné megfilmesíteni a regényt, azonban mindig volt valami, amely miatt késleltette a végső változatot.Szerző: GedyPapa

A Némaság Shusaku Endo azonos című történelmi regényének adaptációja. Szerző: hp

(2017. 04. 08.)
Miért hagytál el engem?
Andrew Garfield a hit embere, aki a japánok ellenében keresi a keresztények Istenének igazságát – de ez most egy másik fegyvertelen katona. Martin Scorsese először közel három évtizede akarta elkészíteni ezt a filmet, s bár végül súlyos remekművet tett le az asztalra, tökéletesen érthető, miért nem tolongtak nála a finanszírozók. KOVÁCS GELLÉRT KRI... Több

Értékelés: 8.5/10
(2017. 03. 17.)
Andrew Garfield remek színésszé érett, ezt a kételyeivel küzdő pap szerepében bizonyítja, de Liam Neeson is tökéletes megtört expapként, Yosuke Kubozuka pedig a nagy Mifune Toshiro szellemét idézi meg a társait folyton eláruló Kichijiro alakjában. Igazi szellemi csemege a Némaság: nehezen emészthető, súlyosan csendes film Scorsesétől, amelyben össz... Több

(2017. 03. 14.)
Képsorai közben boldogan konstatálhatjuk, hogy Scorsese színészvezetésből továbbra is klasszisnak számít: Garfield és Driver arcán felfedezett világok ellenállhatatlan pillanatokba sűrűsödnek össze, mely pillanatok betöltik a mozitermet és a gondolatainkat. Katartikus. 9/10 Több

(2017. 05. 14.)
Szeretni valószínűleg kevesen fogják a Némaságot (én sem tudom), de ettől mint a mozgóképes funkcionalitás egy hatalmas diadalmenetének tartom.
8/10 Több