Sin City

Devon Aoki
Bruce Willis
Elijah Wood
Jaime King

Sin City egy korrupt és végtelenül romlott város, ahol a gyengéknek esélyük sincs a túlélésre. Mindeki vágyik valamire, van aki bosszúra, van aki megváltásra, és olyan is akad, akit egyszerre hajt mindkettő. A rendőrautók szirénájának hangját csak a halálhörgések szakítják félbe.
Frank… Több

Premier (HU): 2005.06.02. | HBO Max (2022.02.04.) | SkyShowtime (2023.02.14.)

2024.02.17 Schumy1

Nagy újdonság volt annak idején, s nagyon tetszett a képi világ, a sok fekete-fehér + színes bevágások, a képregény animáció, vagy minek is hívják, szóval nagyot ütött nálam. Egyszerre érdekes, brutális volt.

Nekem nagyon nem jött be... élvezhetetlen és kusza volt az egész. Képregényfilm? Sajnos ez nem az én világom.

2017.07.17 Deku

Nagyon tetszett a film. Nagyon eredeti ez a fekete-fehér és egy kissé színes ábrázolás. Elsőre picit zavaró lehet de hamar beleszokik az ember. Pörgős és sötét képregény film.

2023.08.21 kabel

Zseniális stílusfilm

A Sin City elsődleges ismertetőjele a hihetetlen markáns vizuális világa, mely érdekesen irányítja figyelmünket, és ügyesen hangolja a jelenetek brutalitását. A fekete-fehér világ lakóinak moralitása hasonlóan fekete-fehér, és a film igazi érdekessége akkor mutatkozik meg, amikor ezek a karakterek útjai összefutnak, és kavarodnak. Bár a karakterek egyoldalúak, mégis személyiségük karizmatikus, és a film ügyesen kihasználja őket, mert végig érdekes nézni, hogyan próbálják megoldani problémájukat a korrupt és véres városban. A Sin City ugyanis majdnem inkább a városról szól, és azok lakói csak elszenvedői a város által felállított status quo kozmikus mozgatórugóinak. Ugyanannak a mozgatórúgóknak, melyeket ők maguk is segítettek létrehozni saját öncélú viselkedésükkel. A színészi játék remek, a film szereplői mind szépen eladják az archetipikus karakterüket, és a sztori konklúziója érdekes helyekre megy, pár érdekes csavarral, melyre nem igazán számítunk. A stilisztikus brutalitás fokozása hasonló a képregényhez, soha sem éreztem furának a fekete-fehér hatást.

2023.04.01 Erik Csok

Vizualitásban brutális egy film

Mivel pont ma van tizennyolc éve, hogy bemutatták ezt a filmet, úgy gondoltam, írok róla. Nemrég láttam, és ez a technika, ez a stílus elképesztően brutális látvány. Ilyet más filmekben nem is láttam még, és látszik, hogy képregényfilm, ami nem baj, mert én szeretem az ilyen filmeket. Nem egy akciófilm, hanem egy hangulatos neo-noir film, ami helyenként lassú, de a figyelmet fenntartja. Bruce Willis, Cliwe Owen, Mickey Rourke és a többiek mind-mind remekek a filmben, és jók a karaktereik. Valamint ebben a filmben az egyik legszebb és legdögösebb a számomra legszebb hollywoodi színésznő, Jessica Alba. És tudom, van, aki nem ért velem egyet, de ez a nő még most, napjainkban is nagyon szép. Úgyhogy nekem tetszett ez a film, amikor láttam, nem lett a kedvencem, de egyszer meg lehet nézni, sőt többször is, ízléstől függ!

A képregényben látható íjat egy szakértő mongol íjként azonosította, amit nem lehet vásárolni vagy bérelni, ezért el kellett készíttetniük. A munkát egy magyar íjkészítő vállalta el. Tehát a filmbeli kellék Magyarországról származik.Szerző: TribeBubu

63 ember veszti életét a filmben.Szerző: Norbi

Miller először nem szerette volna Mickey Rourke-t Marv szerepében, de Rodriguez rendezett egy találkozót, ami után Miller azt mondta, hogy Rourke a megtestesült Marv.Szerző: mamiéstöti2

A zöld háttér előtt kék testmaszkban kellett Nick Stahl-nak lenni, mert csak ebből a színből tudtak digitálisan sárgát csinálni.Szerző: mamiéstöti2

Frank Millernek konkrét elképzelése volt a pincérnő hangszínéről, így mikor meghallotta Brittany Murphy-t azonnal neki adta a szerepet.Szerző: mamiéstöti2

(2019. 05. 31.)
A Sin City a képregényadaptációk non plus ultrája. Egy hihetetlennek tűnő vállalkozás csodálatos betetőzése, ami új szintre emeli az erőszakot. Több