Játssz egy XBOX 360 500 GB-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Sin City - A bűn városa

(Sin City)
Sin City - A bűn városa

Tartalom

Sin City egy korrupt és végtelenül romlott város, ahol a gyengéknek esélyük sincs a túlélésre. Mindeki vágyik valamire, van aki bosszúra, van aki megváltsára, és olyan is akad, akit egyszerre hajt mindkettő. Az rendőrautók szirénájának hangját csak a halálhörgések szakíták félbe.
Frank Miller kultikus képregényéből a szerző, Robert Rodriguez és a társrendezőként feltűnő Quentin Tarantino forgatott filmet, mely egyedülálló atmoszférájával a 2005-ös év egyik legmerészebb hollywoodi produkciója volt.

2015. 04. 22. 22:07

Ilyen egyedi mű ritkán születik. Minden képkockájáról világít a kreativitás, még akkor is, ha csak egy fekete képernyőt bámulunk két fehér ponttal a közepén. A szereplőgárda 10/10, Frank Miller pedig betegesen brilliáns.

2016. 01. 09. 03:44

Remek szereposztás, kiváló alapanyag, rendkívül erős látványvilág és atmoszféra, minden, ami egy neo-noire-hoz szükséges. Rodriguez, Miller és Tarantino összetéveszthetetlen alkotása minden idők egyik legjobb képregény adaptációja, ehhez pedig nem sok kétség férhet.

2014. 11. 02. 11:00

A Sin City nagyszerűen egyensúlyozik a képregény és a film médiumai között, a végeredménye pedig egy minden szempontból egyedülálló alkotás, de a finomabb lelkűek jobb, ha elkerülik. Sokszor leírtam, de most is csak azt tudom mondani, minden filmet a maga műfajában kell vizsgálni, és ha ezt nézzük, Sin Citynek ott a helye a legjobbak között.

Devon Aoki
Bruce Willis
Mickey Rourke
Mickey Rourke
Devon Aoki
Bruce Willis
Elijah Wood
Jaime King

Miller először nem szerette volna Mickey Rourke-t Marv szerepében, de Rodriguez rendezett egy találkozót, ami után Miller azt mondta, hogy Rourke a megtestesült Marv.

A zöld háttér előtt kék testmaszkban kellett Nick Stahl-nak lenni, mert csak ebből a színből tudtak digitálisan sárgát csinálni.

Frank Millernek konkrét elképzelése volt a pincérnő hangszínéről, így mikor meghallotta Brittany Murphy-t azonnal neki adta a szerepet.