Sin City - A bűn városa

Sin City

2024.02.17 Schumy1

Nagy újdonság volt annak idején, s nagyon tetszett a képi világ, a sok fekete-fehér + színes bevágások, a képregény animáció, vagy minek is hívják, szóval nagyot ütött nálam. Egyszerre érdekes, brutális volt.

Nekem nagyon nem jött be... élvezhetetlen és kusza volt az egész. Képregényfilm? Sajnos ez nem az én világom.

2017.07.17 Deku

Nagyon tetszett a film. Nagyon eredeti ez a fekete-fehér és egy kissé színes ábrázolás. Elsőre picit zavaró lehet de hamar beleszokik az ember. Pörgős és sötét képregény film.

2023.08.21 kabel

Zseniális stílusfilm

A Sin City elsődleges ismertetőjele a hihetetlen markáns vizuális világa, mely érdekesen irányítja figyelmünket, és ügyesen hangolja a jelenetek brutalitását. A fekete-fehér világ lakóinak moralitása hasonlóan fekete-fehér, és a film igazi érdekessége akkor mutatkozik meg, amikor ezek a karakterek útjai összefutnak, és kavarodnak. Bár a karakterek egyoldalúak, mégis személyiségük karizmatikus, és a film ügyesen kihasználja őket, mert végig érdekes nézni, hogyan próbálják megoldani problémájukat a korrupt és véres városban. A Sin City ugyanis majdnem inkább a városról szól, és azok lakói csak elszenvedői a város által felállított status quo kozmikus mozgatórugóinak. Ugyanannak a mozgatórúgóknak, melyeket ők maguk is segítettek létrehozni saját öncélú viselkedésükkel. A színészi játék remek, a film szereplői mind szépen eladják az archetipikus karakterüket, és a sztori konklúziója érdekes helyekre megy, pár érdekes csavarral, melyre nem igazán számítunk. A stilisztikus brutalitás fokozása hasonló a képregényhez, soha sem éreztem furának a fekete-fehér hatást.

2023.04.01 Erik Csok

Vizualitásban brutális egy film

Mivel pont ma van tizennyolc éve, hogy bemutatták ezt a filmet, úgy gondoltam, írok róla. Nemrég láttam, és ez a technika, ez a stílus elképesztően brutális látvány. Ilyet más filmekben nem is láttam még, és látszik, hogy képregényfilm, ami nem baj, mert én szeretem az ilyen filmeket. Nem egy akciófilm, hanem egy hangulatos neo-noir film, ami helyenként lassú, de a figyelmet fenntartja. Bruce Willis, Cliwe Owen, Mickey Rourke és a többiek mind-mind remekek a filmben, és jók a karaktereik. Valamint ebben a filmben az egyik legszebb és legdögösebb a számomra legszebb hollywoodi színésznő, Jessica Alba. És tudom, van, aki nem ért velem egyet, de ez a nő még most, napjainkban is nagyon szép. Úgyhogy nekem tetszett ez a film, amikor láttam, nem lett a kedvencem, de egyszer meg lehet nézni, sőt többször is, ízléstől függ!

2018.08.02 erahurka

A képregényekből tökéletesen átemelt látványvilág nélkül talán nem lenne ennyire lehengerlő élmény, azonban ez is hozzátartozik, így értelmetlen lenne lecsupaszítani és nélküle értékelni. Ez bizony simán maximális pontszám, bárki bármit mond.

2019.08.14 Szilonka

Érdekes film. A története végig izgalmas és pörgős. A látványvilága különleges és a szereposztása is figyelemre méltó.

2017.05.03 indingo

A képi világa eléggé egyedi, sajátossá teszi a filmet. A történetekből összefonódó film gondolata jó volt, bár a kis sztorik lehettek volna érdekesebbek.

2019.04.22 Ms. Akárki

Nem is igazán a film története fogott meg, hanem a képi világ, a vágások, kameraállások. Rendkívül érdekes és inspiráló ez a fekete-fehér, de a vörös vészjósló megjelenése, és némelyik karakter világító kék szeme a sötétségben... Bruce Willis az egyik kedvencem, úgyhogy ezt a filmet sem lehetett kihagynom.

2018.07.18 Norbert93

Erőteljes noir és képregény hangulat jellemzi a filmet, a sztori sablonos, de éppen ez a lényege. Szerintem egyben van a film.

2018.12.17 harnas1207

Az egyedi látvány és a stílus nagyon nem jött be. Aki ezen át tud lendülni, annak biztosan élvezhető lesz, de engem nagyon irritált. A bűnös város karakterei is idegesítőek voltak. Amúgy tökéletesen hozta a képregények világát.

2017.11.05 Bazzzsi

Kicsit kusza a története, de egy kultuszfilm, nem lehet kihagyni. A végére egész korrekt lett. Szereposztása Willissel remek. A második résszel együtt kell nézni.

2016.05.09 TomÁcs

Nagyon különleges a film képi világa, a hangulata, ami valakinek vagy bejön vagy nem. A története nem túl erős, azon még dolgozhattak volna még.

2018.11.17 VvV

Nagyon bejött a film. A történeti megoldások is jók voltak, olyan amire felkapja az ember a fejét. Aki egyszer látta nem felejti el.