Sing Street – Zene és álom

Sing Street

A film összbevétele 13 624 522 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 100 938 forintot termelt. A hazai mozik összesen 3 968 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az apát alakító Aiden Gillen a Trónok harca sorozatnak köszönheti ismertségét.Szerző: Bogi87

Mikor a filmben a szereplők zenélnek, valóban az ő játékukat hallhatja a néző.Szerző: Bogi87

A filmben felkcsendülnek a korra jellemző slágerek is a The Cure, A-ha, Duran Duran, The Clash, Hall & Oates, Spandau Ballet, és a The Jam előadásában.Szerző: Bogi87

2014. szeptemberében vette kezdetét a forgatás.Szerző: Bogi87

A Rotten Tomatoes oldalán 97%-os értékelést kapott 151 kritika alapján.Szerző: Bogi87

A film végén ez olvasható: "For brothers everywhere"Szerző: Bogi87

9.6 millió dolláros bevételt generált a film.Szerző: Bogi87

Írországban 2 helyszínen zajlott a forgatás.Szerző: Bogi87

A világpremier 2016. január 24-én, az USA-ban a Sundance Film Festival-on volt.Szerző: Bogi87

A rendező, John Carney a "The Verge" online magazinnak adott exclusive interjújában kijelentett, hogy nem állt szándékában filmjével a The Commitments előtt tisztelegni, minden párhuzam a két film között pusztán a véletlen műve.Szerző: ps

Ferdia Walsh-Peelo édesapja és nagybátyjai történetesen a Synge Street Christian Brothers középiskolába jártak.Szerző: ps

egy zenész, Eamon szerepében látható. Érdekesség hogy a valóságban édesapját Eamonnak hívják, és történetesen szintén zenész.Szerző: ps

A történet 1985-ben játszódik.Szerző: ps