1. évad (2015) - 11 epizód
Marlon Langeland
Iman Meskini
Iman Meskini
Lisa Teige

A történet osloi fiatal tinédzerekről szól, a Hartvig Nissens iskola diákjainak problémáiról, mindennapi életükről és botrányokról. Az eseményeket minden évadban más személy szemszögéből mesélik el.… Több

Rendező: Julie Andem
Forgatókönyvíró: Julie Andem
Ország: Norvégia
Premier: 2015.09.25.

2020.10.30 belavagyok

Az élet minden területéről mutat be témákat, direkt nem problémákat írok, amelyek beszédtémák, és foglalkoztatják a társadalmat. Mindezeket kicsiben, egy középiskola keretein belül.

2018.07.01 Szilonka

a nap véleménye

A SKAM egy elképesztően jó norvég tinisorozat. Az utolsó rész már egy éve lement, de hozzám csak most ért el, ez az amúgy elég szorozat. Teljesen véletlenül akadtam rá és adtam neki egy esélyt. És ilyen jól tettem. Nem sűrűn néz az ember norvég film... Több

2018.08.04 indingo

Csak jót lehet róla mondani. Egyedi és aktuális. Komoly témákhoz is bátran hozzányúl és igényesen oldja meg.

2017.08.22 Deku

Nagyon élethű sorozat lett és tényleg olyan dolgokkal foglalkozik ami mindennap megtalálható az életben. Nagyon odatették az egésznek a hangulatát. Összeszedett, klisé mentes fantasztikus.

2019.01.10 Bazzzsi

A története nekem tetszett az évadonkénti beosztással és más fő problémának az előtérbe helyezésével.

Tarjei Sandvik Moe (Isak) nincs jelen egyik közösségi oldalon sem, nem lehet tudni magánéletéről semmit. Szerző: bukottangyal

Norvégiában már vannak külön Skam-túrák, ahol a rajongók bejárhatják a sorozatban szereplő helyeket. Mint pl.: az iskolát, a padot ahol Noora és William először randizott.Szerző: bukottangyal

Eredetileg csak online szerették volna adni, de a nem várt népszerűsége miatt a tv-ben is elkezdték közvetíteni.Szerző: bukottangyal

Minden évadnak van egy főkaraktere, akinek a szemszögéből láthatjuk az eseményeket.Szerző: bukottangyal

(2017. 01. 01.)
Simán 9/10, elég addiktív sorozat. Vannak hibái, de az őszinte megközelítés könnyedén elfedi ezeket. Mindenki nagyon a szívemhez nőtt, kíváncsi vagyok, kinek mi lesz a története. Meg hát mikor volt utoljára kifejezetten jó, hiteles tinisorozat? Több

(2017. 04. 23.)
Ahogy az várható volt, megint a lányok lesznek inkább előtérben, de azért a fiúknak is volt némi sziporkázásra idejük. Sok rajongó örülhet, hogy Isak és Even között minden okésnak tűnik, kábé olvadoztam a monitor előtt, hiába, még élénken él bennem a (többször is újranézett) 3. évad. Remélem lesznek Sana-Isak közös jelenetek, a beszélgetéseiket nag... Több