Játsz egy Opta LED projektorért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Kong: Koponya-sziget

(Kong: Skull Island)
Kong: Koponya-sziget

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

A Csendes-óceán egy távoli, feltérképezetlen szigetére különös expedíció érkezik. Vegyes csapat: kutatók, természettudósok, üzletemberek és katonák is vannak köztük, de mindannyian a sziget belsejét szeretnék jobban megismerni. Az erdő ősi, háborítatlan Paradicsomnak látszik.
Ám a látszat csal.
A sűrűben egyre mélyebbre jutók nem tudják, hogy átléptek egy határt, és már a legendás Kong területén járnak…(InterCom)

(BéBé)

2017. 03. 10. 19:17

Szerencsére tanultak a készítők Peter Jackson hibájából és nem eresztették bő lére a filmet. Lényegesen feszesebb és pörgősebb, mint az elődje. Nem állítom, hogy nincsenek ebben pár feleslegesebb jelenet, de egyáltalán nem jellemző. Ráadásul egy megfelelő adag mondanivaló is párosul a látványorgia mellé. Samuel L. Jackson karaktere maga a megtestesült emberiség-metafora. Ha már Jackson, akkor igazából a színészeket nem nagyon lehet kiemelni a filmben, de nagyon a karakterek nem is teszik ezt lehetővé. AZ egyébként tehetséges színészek sokasága hozza a kötelező elvárhatót.
Viszont amit mindenképpen kiemelnék az a látvány. Brutálisan látványos és hihetetlenül profi munkát készítettek a szakemberek. Ráadásul a helyszínnek köszönhetően akkor is van bőven nézni való, amikor nem hemzsegnek CGI-lények. Ha jövőre nem kap legalább egy jelölést technikai szekciókban a film az akadémiától, akkor tovább mélyíti majd bennem a tényt, hogy valóban komolyan vehetetlen már a díj.
Szóval aki szereti az izgalmas és látványos filmeket, annak mindenképpen ajánlom egy-két kisebb hibája ellenére is.

2017. 04. 10. 17:34

Ingyen néztem IMAX-ben, de annyit nem dobott rajta. A látvány tetszett, nagyon szeretem az ilyen stílusú filmeket, hogy elmegyünk egy ismeretlen szigetre azt majd lesz valami.Sok hasonlóságot véltem felfedezni a JP filmekkel.

2017. 03. 12. 21:05

Számomra a sztori ugyanolyan béna volt, mint a 2014-es Godzilláé (sőt, talán nagyjából ugyanaz volt az egész történet.) Viszont itt a rendezés valami fergeteges lett. Igazi látványorgia, de szerencsére nem csak simán drága a látvány, hanem ötletes is. A rendezőnek ez az első nagy volumenű filmje, és szerintem messze nem az utolsó. Kiváló elméje van ahhoz, hogy szép megoldásokat alkalmazzon a CGI jeleneteknél. Ha ilyesmi lesz a Godzilla vs. King Kong, jöhet.
Bár hozzá tenném, hogy számomra ez még mindig messze van az óriásgorill 1933-as, az 1976-os és 2005-ös filmjeitől. De egész szép teljesítmény.

Thomas Mann
Tian Jing
Tian Jing
Thomas Mann
Tom Hiddleston

A film díszleteit Kualoa Ranchen, Hawaii-n építették meg, nem messze onnan, ahol a Jurassic Worldöt is forgatták.

King Kongot sosem ábrázolták még ilyen óriásinak a filmvásznon. A Koponya-szigetben az ikonikus lény közel száz méter magas, míg Peter Jackson filmjében (King Kong) "mindössze" 25 méteres volt.

Az 1976-os King Kongot szintén Hawaii-n forgatták.

VOX.hu - Kong: Koponya-sziget
Olyan érzésünk van, mintha egy béna dialógusokkal teli, buta horrort írtak volna át újra meg újra meg újra addig, amíg a filmből is egy fura szörnyhibrid nem lett. Ehhez jön még hozzá, hogy a két főszereplőnek (Tom Hiddleston és Brie Larson) nem sok szerepe van a filmben, de legalább Samuel L. Jackson őrült tekintetét, a szamurájkarddal hadonászó John C. Reillyt és persze a minden eddiginél nagyobb Kongot nem felejtjük. Zúzásnak hangulatos. 70/100
Movieaddicts: Kong: Koponya-sziget
Egy igazán jól működő látványmozi a Kong: Koponya-sziget. Nincs mélysége, se mondvacsinált tanulsága, nem is igazán veszi magát komolyan, de pont ezért annyira szerethető és szórakoztató. A technikai profizmus, a remek képi és verbális humor és a kort megidéző hangulat egy olyan bivalyerős szörnyet teremtettek, ami én is szívesen hazahoznék megmutatni a városi népeknek. 7,5/10
Smoking Barrels: Kong: Koponya-sziget
Összefoglalva: egy igazi bűnös élvezet ez a film, amelyet olyan jól összeraktak, hogy az utolsó percig boldog mosollyal arcunkon nézzük végig, holott nem sok művészi értékkel bír, ámde annál szórakoztatóbb, és ami a legfőbb, el tud jutni a néző szívéig, köszönhetően a CGI, a forgatókönyv, a színészek és a rendező minőségének, de a zene mindenek felett, az adja meg az igazi hangulatot, amelyet magunkkal hozunk ebből az észevesztően dögös kis moziból, amely nem akar több lenni, annál, ami, és ez nagyon jól áll neki. Alig várom, hogy összeengedjék Godzillával Kongot, nagy zúzásnak ígérkezik!

8/10