Az óra

Az óra

Slava

Egy vasúti alkalmazott csöndben teszi a dolgát a munkahelyén, ahol eseménytelenül telnek hétköznapjai, miközben egyébként is kerüli a feltűnést. Egy napon a sínek között egy halom pénzt talál, és a becsületes férfinak meg sem fordul a fejében, hogy megtartsa a milliókat, inkább átadja a… Több

Ország: Görögország, Bulgária
Premier (HU): 2017.06.08.

2018.10.06 LadyN

Nagyon komoly kérdéseket vet fel a film a társadalom szintjén, és igen érzékenyen közelíti meg a témáját, ami előtt őszintén le a kalappal. A rendezők előző filmjét is láttam, és az sem okozott csalódást, sőt! Zseniális!

A film összbevétele 18 415 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 21 000 forintot termelt.

Az óra a rendezőpáros, és ún. "newspaper-clippings" trilógiájának második része. Szerző: hp

A film költségvetése 260 ezer euró volt, melyből 190 ezret finanszírozott a Bolgár Nemzeti Filmközpont.Szerző: hp

Az óra világpremierje a Svájcban megrendezett Locarno International Film Festival-on volt. Szerző: hp

A horvátországiAvvantura Film Festival-on Az óra elnyerte a fesztivál fődíját és a jóvoltából a legjobb férfi színésznek járó díjat.Szerző: hp

Értékelés: 8.5/10
(2017. 06. 09.)
Mondanám, hogy ilyet csak a románok tudnak, de látszik, hogy már a bolgárok is. Magyaroszágon is ránk férne néhány hasonló mozi. Sztori van hozzá bőven. 85/100 Több

Értékelés: 8.5/10
(2017. 06. 09.)
Letaglózó, mélyen elgondolkodtató és zavarbaejtő alkotás a rendező páros műve. Nekünk is elakad a szavunk a film végére. 8,5/10 Több