Sleuth
Laurence Olivier

A mesterdetektív két férfi különös kapcsolatát tárja elénk. Az Anthony Shaffer történetéből készült krimiben a vagyonos krimiíró, Andrew Wyke rájön, hogy felesége viszont folytat fodrászával, a nőcsábász Milo Tindle-vel. A férfi ahelyett, hogy hangos… Több

Forgatókönyvíró: Anthony Shaffer
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1974.09.26.

2017.10.30 Berto49

Színdarab alapján készült filmadaptáció Olivier és Caine főszereplésével. Az úgynevezett "átverős" filmek legjavához tartozik. Az utolsó percig nem lehet tudni, hogy ki kit ver át. A lényeg az, hogy a film megérdemeli a zseniális értékelést. A magyar szinkron is kitűnő, Sinkó László és Viczián Ottó remekelt.

2016.09.01 sipiarpi

Mindig szerettem a színdarabok megfilmesítését, mivel kicsit hozzá tud adni a színpadihoz képest, viszont megmarad a dráma, a feszültség. Nincs látványorgia, csak a karakterek, a szituációk, az érzelmek, és a csavarok. Ez is egy ilyen film a jobbak közül, amire biztosíték a szereposztás is.

2015.12.30 batukán

Nálam ez azok közé a filmek közé tartozik, melynek jobban tetszik remake változata. Tagadhatatlan, hogy a színészek jók, de a tempó lassú és a zene sem a legjobb.

2015.11.03 Cptn_Cold

Nagyon jó film, messze az egyik kedvencem. Tökéletesen végig vezet minket a sztorin, amit a készítők kitaláltak és nem éreztem, hogy bárhol is lejtmenetbe kerülne a film. Ajánlom mindenkinek!

2015.05.04 xenon

Ajánlom azoknak, akik látták-e filmet, hogy nézzék meg a másik Mesterdetektívet is Jude Law-val (2007-es film). Nagyon jó. Zseniális filmek.

Anthony Shaffer színdarabja alapján készült filmadaptáció L. Olivier és M. Caine főszereplésével. Pesten „Ördöglakat” címen játszotta Gálvölgyi János és Nagy Sándor.Szerző: Berto49

Joseph L. Mankiewicznek ez a film volt az utolsó rendezése, mellyel méltó módon fejezte be munkásságát.Szerző: Bogi87

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

A későbbi, 2007-es feldolgozásban Michael Caine Andrew Wyke szerepét játssza. Szerző: rbernadett

A mesterdetektív címen 1974 szeptember 26-án került a magyar mozikba.Szerző: seamandarin