Mesterdetektív

Mesterdetektív

Sleuth

A színpadi műből adaptált filmben Andrew Wyke (Michael Caine) egy hetvenes éveiben járó sikeres és befutott krimi-író. Egy napon vendég érkezik hozzá: Milo Tindle (Jude Law), a fiatal, munkanélküli színész. Andrew betessékeli Milo-t megkapó vidéki kúriájába, itallal kínálja, és nem hagy ki egyetlen lehetőséget sem, hogy anyagi helyzetét ne fitogtassa a férfi előtt. Majd Milo rátér a lényegre, amiért valójában jött. Arra kéri az idős írót, hogy egyezzen bele a feleségével, Maggie-vel való válásába, s ha nem így tesz, magyarázza meg, miért! Ekkor tudatosul a tény: Milo elcsábította Andrew feleségét. Az író azonban jó előre kitervelt mindent. Nem válaszol azonnal a színész… Több

Rendező: Kenneth Branagh
Forgatókönyvíró: Anthony Shaffer, Harold Pinter
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2007.12.27.

2016.02.15 doroffee

Nem tudott lekötni a film. Maga a párbeszéd is fura volt, pedig amúgy kifejezetten izgalmas volt, csak talán hangulatban kellett volna hozzá lennem. Michael Caine nagyon jól játszott, Jude Law már picit kevésbé.

2015.09.08 rbernadett

Lehet, hogy csak nem voltam jó passzban, amikor néztem, de ennek a filmnek semmi értelme. Nagyon hangulat kell hozzá!

A film összbevétele 342 835 dollár volt (imdb.com).

Habár ennek és az eredeti filmnek alaptörténete ugyanaz, a dialógusokat teljesen átírták. Szerző: rbernadett

Ez a második olyan film, aminek korábbi verziójában Michael Caine volt a főszereplő, míg az újrafeldolgozásban Jude Law kapta a szerepét. Az első ilyen film az Alfie volt. Szerző: rbernadett

A filmben Andrew folyamatosan összekeveri Milot egy fodrásszal. Az eredeti verzióban Milo fodrász volt és nem színész. Szerző: rbernadett

A filmet teljes egészében kronológiai sorrendben forgatták. Szerző: rbernadett