Sliver

A toronyházban mind több rejtélyes eset, sőt haláleset történik. Amikor új lakó, a gyönyörű Carly költözik a házba, azt tapasztalja, hogy egyre sokasodnak az aggasztó jelek. Az előző lakó kiesett az erkélyről és halálra zúzta magát. Baleset történt, öngyilkosság vagy gyilkosság? És ki az a kukkoló, aki a ház lakóinak minden mozdulatát figyeli? A válaszokat az egész házat behálózó ipari kamerák által rögzített felvételeiből lehet összerakni. Carly élete attól függ, helyesen választ-e két vonzó férfi lakótársa között: az egyik a gyilkosa, a másik a megmentője lehet.

Forgatókönyvíró: Joe Eszterhas
Premier (HU): 1993.11.19.

2024.02.24 Schumy1

Kamaszkoromban sokat láttam a filmet, nagyon megfogott ez a féle irány, a kíváncsiság, a bujaság, a titkolás, a kukkolás, az erotika s Sharon Stone melyik kamasznak ne tetszett volna, nem igaz? Átlagos film, de akkor is tetszett.

Elemi ösztönökkel mondom, hogy rém gyenge mozi

Ira Levin regénye sem egy kiemelkedő darab, de az abból készült adaptáció még gyengébbre sikerült. A filmes forgatókönyvet a magyar származású Joe Eszterhas írta, és őszintén bevallva kifejezetten gyenge és unalmas lett. A film zsubzsánere mire is u... Teljes kritika

2017.05.05 mamiéstöti2

Sharon Stone egyik legrosszabb filmje. A tartalma alapján jónak tűnhet, de semmi értelme nem volt. A film hangulata sem volt a helyén. Középszerű film.

2018.04.04 Berto49

Nem tudom, hogy ki lehet a hibás, lehet, hogy az eredeti regény sem a legjobb, bár Ira Levintől szokatlan lenne, hogy rosszat írt volna, hiszen az ő műve a Csókoltat a halál, a Brazíliai fiúk, vagy a legjobb: a Rosemary gyermeke. Lehet, hogy a sok fo... Több

Ami egyszer "bejött" Joe Eszterhas nak, azt nem sikerült megismételnie, hiába volt ebben is főszereplő Sharon Stone. Állítólag a rengeteg kényszerítés a forgatókönyv átírására lett ilyen, sokak által rossznak ítélt a film.Szerző: Berto49

A film "mellékszereplője" a 32 emeletes, 1985-ben épített Morgan Court. Az épületnek van egy nagyon elegáns bejárata macskaköves udvarral és egy szép kerttel, ahol több lépcsős átrium található.Szerző: Berto49

SPOILER! Az eredeti forgatókönyv szerint a film végén az derült volna ki, hogy Zeke (William Baldwin) a gyilkos, viszont ez a megoldás akkorát bukott a tesztközönség előtt, hogy inkább átírták. Szerző: rbernadett

Johnny Deppnek is ajánlottak szerepet, de visszautasította. Szerző: rbernadett