Peremvidék

Sorjonen

1. évad (2016) - 11 epizód
2. évad (2018) - 10 epizód
3. évad (2019) - 10 epizód

Egy sikeres karriert magának tudható gyilkossági nyomozó Finnország fővárosából az orosz határ melletti kis faluba, Lappeenrantába költözik, hogy több időt tölthessen együtt a családjával. Azonban csakhamar kénytelen rádöbbenni, hogy a határmenti település cseppet sem olyan békés,… Több

Ország: Finnország, Franciaország
Premier: 2016.10.16. | Netflix (2020.05.11.)

2022.04.06 Gyula395086

Lebilincselő, sajátos atmoszférájú, szokatlan

Az első évad első két epizódját láttam. A képernyőhöz láncolt, pedig már éjfél után, fáradtan kezdtem hozzá. Alig várom a folytatást (az estét). Sokan szidják: logikátlan, gyengék a karakterek stb. Nem ez a lényeg: tetszik-e valakinek, avagy sem? Nekem tetszik, sőt, nagyon tetszik. Soha ne feledjük: de gustibus non est disputandum.

2017.07.09 ollggaalek

Minden nyomasztó eleme ellenére Peremvidék nézeti magát. Nagyon rá lehet kattanni, és ezt ritkán tudja egy ilyen sorozat. Imádom, és csak bízom benne, hogy jönnek a további folytatások!

2017.01.17 achyles77

Ritkán fog meg engem annyira egy krimi, mint a Peremvidék. Nagyon jó hangulata van, a karakterek pedig elképesztően jól ki vannak találva. Egyszerűen berántja az embert, és ez persze mély nyomot is hagy benne, de az érzés, hogy ennyire otthonosan tud mozogni egy fiktív filábban, egyszerűen fantasztikus!

2021.06.09 Emmersson

Ócska

Az első sztorit – Babaház 1-2-3 – néztem meg, de ennyi elég is volt ebből egyelőre. Valami nagyon gagyi. Ócska színészek, förtelmes vágás, a főszereplőn kívül más karakter szinte nem is játszik. A történet kidolgozatlan, és a végére sem áll össze teljesen. Mert ha tényleg csak egy idióta fogorvos gyilkolászik (ki tudja, miért, mert ez nem derül ki), akkor kár volt leforgatni ezt a f*st. Hogy a kaszinónak és a prostitúcióra kényszerített lányoknak mi közük egymáshoz, vagy hogyan fenyegeti a Babaház a leendő kaszinót, na, ez sem derül ki. Nagy divatja van a "skandináv thrillernek". Csakhogy ahhoz nem elég egy szociopata nyomozó, a komor és/vagy sivár vidék, valamint a lassú mélyhegedű. Kéne történet, kellenének karakterek... Ha ilyen ócska a felütés, milyen lehet a folytatás?!

2017.04.03 Tom

Rengeteg perverziót és sötét bűncselekményt sűrítettek az egyórás epizódokba, az egész sorozatot a sajátos hangulata miatt szeretem. Meleg időszakban igazán hűsítőként hat.

Pauliina (Matleena Kuusniemi) teljes neve Pauliina Olivia Sorjonen (született: Rajala)Szerző: Bafam

2016 áprilisában a Peremvidék (Sorjonen) premierje a MipTV fesztiválon volt Cannes-ban, és részt vett a filmfesztiválon, ahol nagy elismerésben részesült.Szerző: Bafam

A Peremvidék (Sorjonen) első évada 11 részből áll, és öt különálló önálló történetet, bűnesetet dolgoz fel: 1. Dollhouse, 2. Dragonflies, 3. Raivotar, 4. Woman in the Lake , 5. End Game.Szerző: Bafam

Több mint egymillió ember – Finnország teljes lakosságának 1/5-e – megnézte a Peremvidék első epizódját a premiervetítés során.Szerző: Bafam

(2021. 05. 17.)
A Sorjonen-rejtély
A Peremvidék igazán autentikus, és méltán népszerű finn televíziós krimisorozat, amelyet Miikko Oikkonen kreátor-író-rendező hárommillió euróból álmodott meg. A forgatás Helsinkiben, Lappeenrantában és egy litván stúdióban zajlott. A főszereplő Kari Sorjonen (Ville Virtanen) felügyelő, aki az orosz–finn határ mentén fekvő Lappeenranta városában, Dé... Több