Sötét csillag

Sötét csillag

Dark Star
Videók

Az emberiség távoli csillagrendszerek kolonizációjára készül. A Dark Star nevű űrhajó feladata, hogy elpusztítsa a kijelölt területek instabil bolygóit, ám a legénységnek meggyűlik a baja egy különös földönkívülivel és saját "intelligens bombájukkal" is.

Rendező: John Carpenter
Forgatókönyvíró: John Carpenter, Dan O'Bannon
Premier: 1974.04.01.

2022.04.15 BoBamburg

Egész jó film, habár annyira nem ragadott magával, pedig nagyon szeretem a régi sci-fiket, de van benne valami, ami miatt mégis szerethető. De ha más nem is, a film legvége tényleg zseniális, már amiatt érdemes megnézni.

2016.09.05 sipiarpi

Most látom, hogy szatíra. Így már valamennyivel árnyaltabb a kép, de nem sokkal jobb. A film egy nagy semmi. Az első órában nem történik semmi. De tényleg. A burleszk jellegű űrlény üldözésből és pár beszélgetésből világos lesz, hogy a legénység mind... Több

2018.03.24 Gyalog őrmester

Egy pár internetes weboldalon láttam sok kisokost, aki nagyon szidták a filmet. A film nem az átlag nézőközönségnek szól, ráadásul egy egyetem vizsgafilmnek készült. Szóval a nézők 95%-nak nem fog tetszeni a film, de maradék imádni fogja!

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

John Carpenter és Dan O'Bannon akkor kezdett el dolgozni a filmen, amikor még a Southern California Egyetem diákjai voltak. Ennek az egyetemnek volt a a hallgatója annak idején Steven Spielberg, George Lucas, és Francis Ford Coppola is.Szerző: ArpiHajdu és Réci

John Carpenter nemcsak rendezője a filmnek, hanem a a producere és a zeneszerzője is. Emellett Dan O'Bannon-nal közösen írta a forgatókönyvet is. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ez a film volt John Carpenter első játékfilmrendezése.Szerző: ArpiHajdu és Réci