Mélyütés

Southpaw

A film összbevétele 91 970 827 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 631 610 forintot termelt.

A film végén feltűnik az „In memory of our friend - James Horner” felirat. A Mélyütés volt a zeneszerző egyik utolsó munkája, sajnos, 2015. 06. 22-én tragikus repülőgép-szerencsétlenségben vesztette életét. A film készítői az ő emléke előtt tisztelegtek a fenti ajánlással.Szerző: Kinga Kecskeméti

Forest Whitaker csak az 52. perc után tűnik fel a filmben. Szerző: dulkap

Lupita Nyong'o alakította volna Angela Rivera szerepét, ám végül visszaadta a szerepet, hogy szerepelhessen a Star Wars - Az ébredő Erőben (2015).Szerző: dulkap

Jake Gyllenhaal a szerep megformálásához Miguel Cotto profi ökölvívót vette alapul.Szerző: dulkap

Eredetileg Eminem alakította volna a főszerepet. Már el is kezdődtek a munkálatok, amikor a projekt parkolópályára került, mert Eminem a zenei karrierjére akart koncentrálni. Ezután került a főszerep Jake Gyllenhaalhoz. Szerző: dulkap

Antoine Fuqua-nak nem volt elég pénze, hogy felkérje James Hornert a film zeneszerzőjének, azonban a zeneszerzőnek annyira tetszett a koncepció, hogy ingyen vállalta a munkát. Szerző: dulkap