kabel

Egy különleges különítménynek szembe kell szállnia a természetfeletti lényekkel, akik átvették az uralmat New York városa felett.

(hp)

Rendező: Nic Mathieu
Író: George Nolfi
Forgatókönyvíró: Ian Fried, Nic Mathieu
Zene: Junkie XL
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Magyarország
Premier: 2016.12.09. | Netflix (2019.08.04.)

2024.03.25 fankbringa

Az utolsó erőd

Kabel nagyjából leírt mindent, amit érdemes a filmről elmondani. Olyasmi lett, mint a Csata Los Angelesben, csak itt épp a Budapesti épületeket lövik. Amíg Los Angelesben idegesítő kameramozgásos pörgős akciófilm zajlik, itt normális kameramozgással kiváló cselekményt láthatunk. A katonák rendkívül kemények, de hullanak, mint a legyek. Ez igencsak szokatlan egy amerikai filmben. Szinte már megsajnáltam a tábornokot. A történetben vannak hibák. Például, hogy ha 19 ember menekült meg a 250-ből, akkor hogy a fenébe pakolták fel azt a sok cuccot, amivel jöttek? A lények tudományos leírása nagyon izgalmasan hangzik, de teljesen értelmetlen. Ha egy anyag ennyire le van hűtve, akkor esélyes, hogy túlmelegszik, mielőtt bevethető lenne. Ha a zavaró gondolatokat sikerült elűzni, akkor jöhet a csihi-puhi a láthatatlan gonosz szellemek ellen. A filmben vagy lőnek, vagy töltenek, vagy katonásdit játszanak. Csak az nézze meg, aki szórakoztatónak találja. Kikapcsolódásnak tökéletes.

2016.12.17 Kaslerka

Ahhoz képest, hogy Netflixes film, szerintem magasan ver 1-2 "agyonhájpolt" mozifilmet. +pont, hogy Magyarországon "játszódik" az egész. :)

2024.03.12 kabel

Akciófilm Netflix módra

A Spectral nem találja fel a spanyolviaszt, egy egyszerű, egyszer nézhető, egyszer élvezhető, látványos és üres akciófilm ez, ahol az amerikai hadsereg szanaszét lövi kis hazánk fővárosát. Ez a film bebizonyította, hogy Budapest egy dologra tökéletes, és az a lepusztult, háborús helyzet megjelenítése. Elég pár kőrakást elszórni az utcákra, és kész is a a tökéletes posztapokaliptikus háttér. A Spectral remekül használja ezt, és egy egész látványos szellemekkel harcolós, sci-fi akciófilmet produkál, ahol Netflix pénzből szépen robbanásokat és szörny CGI-t kapunk. Lássuk be, ez az egyetlen ok, amiért érdemes ezt a filmet benyomni, azon túl, hogy vicces felismerni a Kálvin teret a csata hátterében. Ez még a John Wick előtti időkből érkezik hozzánk, nem gun fu csatákat látunk, hanem rendes katonai pornót, ahol a legamerikaibbnak és legkatonainak kinéző emberek mindenféle parancsokat ordítanak egymásnak, miközben nyomogatják a ravaszt. De a hangsúly itt a kivitelezésen van, a kameramunka és vizuális effektek nagyon rendben voltak végig. A történetről nem tudok sokat mondani azon túl, hogy azért van, hogy a szellemes akciójelenetek létrejöjjenek, kicsit mint a beszélgetős cutscene-ek a Call of Duty küldetések elején. Nyugodt szívvel skippelheted a nagy részét, úgyis főleg random technológia szavak és üres klisék követik egymást. Sokat ne várj, de egy kis akciónak tökéletes. Plusz pont, ha megtalálod, melyik jelenet játszódik az Izabella utcában!

2016.12.15 hsanya182

Jó a film elképzelése és az összhatása. Van benne némi fizikai-kémiai eszmefuttatás nem csak egy - küzdelem egy ismeretlen "lény" ellen -. Aki szereti az akciófilmeket, lehet még tecceni is fog neki :)

2018.11.22 harnas1207

Különleges film. A látványvilág nagyon tetszett, és az ötlet is. Sajnos a sztori menet közben leromlott. Plusz pont a budapesti helyszínekért.

Néhány filmjelenet a szlovákiai Komáromi erődben volt felvéve.Szerző: alex

(2016. 12. 11.)
Senki ne várjon tehát óriási mutatványokat vagy maradandó élményt az alkotástól, a Spectral az az egyszerű, erőlködésmentes szórakozás, amelyet a saját súlyuk alatt dülöngélő filmmonstrumok egyre kevésbé képesek megadni. Azaz lehet, hogy hamar elfelejthetjük, de legalább kellemes volt a vele eltöltött idő - ezt pedig a Batman v Supermantől a Suicid... Több

Értékelés: 6.5/10
(2018. 12. 07.)
"Volt Einsteinnek egy híres mondása arról, hogy ugyan nem tudja, hogy a harmadik világháborút mivel fogjuk megvívni, de a negyediket egészen biztosan kövekkel és botokkal, ami egy finom utalás rá, hogy az emberiség nagyon komoly erőfeszítéseket tesz azért, hogy hatékony gyilkoló eszközöket találjon ki és a zseni prognózisa szerint ezekkel a fegyver... Több