Őrült Stone, avagy 2008: A patkány éve

Alastair Duncan
Kim Cattrall
Alastair Duncan
Rutger Hauer

A jövő Londonjában a növekvő tengerszint miatt egyre több terület van víz alatt. A rendőr, Hauer társát megölte egy furcsa lény, aki most visszatért, hogy vele is végezzen.

(hp)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1992.07.31.

2023.10.19 Kóborló

Tinédzserkorom egyik nagy kedvence

Mikor a baráti társaságomban szóba kerülnek tinédzserkorunk klasszikusai (műfajoktól teljesen függetlenül), érdekes módon szinte senki nem szokta megemlíteni az 1992-es Őrült Stone, avagy 2008: A patkány éve című alkotást, de ha valamilyen okból kifo... Teljes kritika

2022.10.19 JRD

Egy örök kedvenc

Ezt is anno még kalózkazin néztem meg, és imádtam. Mai szemmel nézve nem nagy cucc a technikai megoldás és maga a sztori sem, mégis jó film. Érdekes és pörgős a maga módján. És ugyebár főszereplő színészünk is olyan, mintha a szerepet neki/róla/rá írták volna. Mindenképpen érdemes megnézni. Legyen talán alapfilm, mert miért is ne! Szóval filmre fel és jó szórakozást!

Rutger Hauer nagyon jó színész, és ez a vagány, a szabályokat be nem tartó, fegyvermániás zsaruszerep, na ezt pont ráírták. Kifejezetten izgalmas horrorfilm, amihez a sötét, szinte állandó éjszakai forgatási képek nagyban hozzájárultak. Persze a csav... Több

2018.11.06 Márton

Őrülten jó és trash egyszerre

Az Őrült Stone, avagy 2008. a patkány éve című akció-horror az egyik kedvenc filmem a 90-es évek eme műfaján belül! Máig egy akkora nosztalgia élményt biztosít sokadik újranézése, mint anno az első alkalommal és ebben a legérdekesebb, hogy pontosan n... Teljes kritika

2022.10.19 Gyorvik

Ha a néző a Szárnyas fejvadász után nézi meg, a szereplőválogatást illetően kissé csalódás lesz. Persze nyilvánvalóan az iménti film nem csupán Rutger Hauer miatt volt emlékezetes.

A film felvételeit 1991. június 17-én kezdték meg, és 1991. augusztus 9-re be is fejezték. A filmben látható összes felvételt Londonban rögzítették.Szerző: Kóborló

Idehaza a Flamex InterStar forgalmazásában lett bemutatva a magyar mozikban még 1992 nyarán, videókazettán, viszont már az Intercom adta ki, még 1992. év végén.Szerző: Kóborló

A filmnek több vágása is ismert, ezek közül a legrövidebb, az egy 86 perces változat, de létezik még egy 91 illetve egy 96 perces változata is.Szerző: Kóborló

Eredetileg Wendy Carlos komponálta volna a film zenei betétjeit. Végül a zeneszerző el is készítette a filmhez a zeneszámokat, de a producereknek nem tetszett a végeredmény, ezért Francis Haines és Stephen W. Parsons zeneszerzőkkel újrakomponáltatták a zenei betéteket. Szerző: Kóborló