Játssz Lenovo tabletért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Spotlight: Egy nyomozás részletei

(Spotlight)
Spotlight: Egy nyomozás részletei

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

A Spotlight - Egy nyomozás részletei című thrillerben a Boston Globe új főszerkesztőt kap, aki azonnal mozgósítani kezdi a lap újságíróit. Feladatul tűzi ki a firkászoknak, hogy derítsenek fel egy korábbi esetet, mely során gyermekmolesztálással vádoltak meg egy katolikus papot. Az újságíró-stáb megdöbbentő tényekre bukkan a nyomozás során, mely nem csak egész életüket, a lap jövőjét, de Boston városának gondolkodását is nagyban átformálja...

forgalmazza: InterCom

(erare)
2016. 02. 29. 05:07

A film úgy érzem egyértelműen meghajolt a téma előtt, mert a színészek nem akartak fontosabbak lenni, mint az, amiről ez az egész történet szólt. Éppen ezért a film jelöltségét is inkább ennek tudom be, mint az óriási alakításoknak, mert azok nem voltak. A téma fontos, de a film nem Oscar-díjas, nekem nem az. Egy kicsit lehetett volna ezen még dolgozni.

2016. 05. 27. 16:21

A történet valós eseményeket dolgoz fel, ettől válik még sokkolóbbá. Jól megkomponált film, mely egy igen fontos problémát hoz felszínre.

2016. 06. 08. 17:49

Igaz történetet alapján készült, remek nyomozós krimi, melyben az újságírók le akarják rántani a leplet egy kényes ügyről. Jól felépített, izgalmas cselekényszálra felfűzött film lett belőle, lekötik a célírányos párbeszédek a figyelmet :) Ajánlom

John Slattery
Stanley Tucci
Liev Schreiber
John Slattery
Liev Schreiber
Masanobu Takayanagi

Mike Rezendes az egyetlen a csapatból, aki még mindig ugyanott dolgozik.

Olyan filmek ihlettét Thomas McCarthy-t, mint A bennfentes, az Aranypolgar vagy a Halózat című filmek.

Margot Robbie volt a női főszerepre a legesélyesebb az utolsó pillanatig, am kimerültségre hivatkozva lemondta.

Smoking Barrels: Spotlight
Egy árnyalt erkölcsi dráma, amely nem démonizál senkit, ugyanakkor nem is finomkodik, akár a felelősök megnevezéséről, akár a konkrét esetek részleteiről van szó. (9/10)
Movieaddicts: A bűn hálójában
Tisztelettel adózik az újságírás, az újságírók kemény munkája iránt, őszintén meséli el történetét, szájbarágás nélkül fogalmazza meg tanulságát. Igényes, bár lehangoló alkotás. 8/10
VOX: Spotlight
Súlyos téma, pazar forgatókönyv, remek színészek, hibátlan rendezés – távirati stílusban így lehet összefoglalni Tom McCarthy ötödik nagyjátékfilmjét. 10/9