Star Trek: Kapcsolatfelvétel

Marina Sirtis
Jonathan Frakes
Alice Krige
Brent Spiner

Piccard kapitánynak (Patrick Stewart) és az Enterprise legénységének sikerül megakadályoznia a borgok támadását, ám a gonosz borgok másképpen akarják megsemmisíteni az emberiséget: vissza akarnak menni az időben, hogy megakadályozzák a kapcsolatfelvételt a földlakók és más bolygók értelmes lényei… Több

Rendező: Jonathan Frakes
Premier (HU): 1997.08.21. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2017.10.22 Deku

Egyszerű és mégis varázsos kis történetet kerekítettek ide ami nagyon tetszetőssé változtatta a történetet. Nagyon aranyos varázsa van a filmnek, ez nagyon tetszett és elkápráztatott engem.

2016.10.10 niky86

Mindenkinek csak ajánlani tudoma filmet. külön tetszett, hogy a cselekmény több szálon fut és tele van a film jobbnál jobb poénokkal. Nagyon látványos, a színészek is szuperek.

2015.08.12 Corazon.Donq

Minden megvan benne a tökéletes szórakozáshoz. Még ma is a könnyed műfajok egyik legnagyobbjának tekinthető. Leköti az ember figyelmét, kalandos vonalvezetéssel fűszerezve.

2014.11.27 Rajkó

Az ezzel a csapattal készült filmek közül talán ez a legjobb. Persze nekem mindenből az eredeti a kedvencem, és a Star Trekből is a Kirk-kapitányos verziók a kedvenceim, de ez azért kifejezetten jól sikerült, volt benne jó pár igazi Star Trekkes momentum.

2016.10.14 tyna19955

Nem rossz látni, hogy a Star Trekből valami értékelhető filmet is ki tudtak hozni, mert őszintén szólva szerintem sem az eredeti, sem az új sorozatnak nincs semmi értelme. De a film egy egészen élvezhető sci-fi volt. Persze gondolom ezeket is akkor élvezi legjobban az ember, ha nagy fan, és mindent tud a legapróbb részletekig.

A Picard kapitány által megadott csillagidő, 50893.5 átszámítva a jelenlegi időszámítási formába a következő: 2373. november 22. A film pedig épp november 22-én startolt a moziban, csak épp 1996-ban.Szerző: Filmdoki

Jonathan Frakes saját elmondása szerint az alábbi filmek voltak legfőbb ihletforrásai: A nyolcadik utas: a Halál, A bolygó neve: Halál, Harmadik típusú találkozások, Szárnyas fejvadász, Cápa.Szerző: Filmdoki

A Star Trek: Enterprise sorozat írói tervbe vették, hogy az ötödik évadban kicsit elmélyülnek majd a Borg királynő múltjában. Sajnos azonban a sorozatot hamarabb le kellett zárniuk, mintsem ez megvalósulhatott volna.Szerző: Filmdoki

Az egyik ok, amiért Jonathan Frakes ülhetett a rendezői székbe, az az, hogy a producerek valaki olyat szerettek volna ott látni, aki érti a Star Trek lényegét. A színészek között egyébként ő volt a legtermékenyebb rendező, több sorozatrész is köthető az ő nevéhez. Állítólag olyan rendezők elől happolta el a lehetőséget, mint Ridley Scott és John McTiernan.Szerző: Filmdoki