Star Wars: Az utolsó Jedik

Star Wars: The Last Jedi

A film összbevétele 1 332 539 889 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 381 570 354 forintot termelt. A hazai mozik összesen 909 717 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film kapcsán az első címlapfotót Mark Hamill-ről egy magyar magazin hozta le, amire a színész magyarul reagált a Twitteren. A Google fordítónak köszönhetően ez volt a posztja : " Végül! Magyarország fedőfiú vagyok."Szerző: Artemisia

A film munka címe "Space Bear"(Űrmedve)volt.Szerző: Artemisia

A Star Wars franchise indulásának 40.évfordulóján került a mozikba.Szerző: Artemisia

Eddig minden Star Wars-filmben sárga volt a logó, ez az első ahol piros.Szerző: Artemisia

A 152 perces játékidejével a leghosszabb Star Wars-film.Szerző: Artemisia

A Connix hadnagyot alakító Billie Lourd Carrie Fisher lánya.Szerző: Artemisia

Az utolsó Jedik forgatásán megjelent a brit királyi család két hercege, William és Harry is, akik szívesen beálltak volna rohamosztagosnak, ám erről lebeszélték őket, lévén, hogy mindketten 186 centi felettiek (Harry 186, William 189), így kilógtak volna a többiek közül. Szerző: Filmelemző

Tom Hardynak lett volna egy saját jelenete is rohamosztagosként, de ez akármilyen jópofa volt is, ki lett vágva. Találkozott volna Finnel, aki Rose-zal az Első Rend tisztjeinek öltözve beszivárognak az Első Rend vezérhajójára, hogy kikapcsolják a jelkövetőt. Tom Hardy megismerte volna Finnt, és ezt mondta volna neki (kb): "Téged ismerlek... FN 2187! Öcsém, soha nem gondoltam volna, hogy tiszt lesz belőled!" Ez a mondat csak azért nem állta volna meg a helyét, mert ez arra utal, hogy az Első Rend nem jelentette be Finn árulását, de mivel az előző részben az egyik rohamosztagos úgy rontott a szereplőre, hogy "áruló!!!", tudjuk, hogy másképp történt. Szerző: XETH

A filmben, olyan hírességek vállaltak szerepet, mint rohamosztagos, mint Gary Barlow, Joseph Gordon-Lewitt, a lázadók oldalán pedig Gareth Edwards és Ellie Goulding. Szerző: XETH

A filmben CGI technológiát alkalmaztak. Szerző: HE7EDIK

Az R2 D2 -őt alakító színész elhunyt, más vette át a szerepét.Szerző: HE7EDIK