Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Jimmy Smits
Ian McDiarmid
Ewan McGregor
Hayden Christensen

A klónok háborúja 3 éve tart, és a köztársaság egyre inkább elfárad a harcokban. A félelmet kihasználva Palpatine szenátor egyre növeli hatalmát, míg végül sikerül feloszlatnia a szenátust, és létrehozza a Galaktikus Birodalmat. Terveit segíti az ifjú Anakyn Skywalker, aki Palpatine segítségében… Több

Rendező: George Lucas
Író: George Lucas
Premier (HU): 2005.05.19. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2024.02.17 Master

A klasszikus részek utáni legjobb SW-fejezet

A három klasszikus Star Wars-epizód után az IMDb felületén a Zsivány Egyes és Az ébredő Erő következnek (fej fej mellett), ámblogunkon A Sith-ek bosszúja a negyedik legjobb Csillagok háborúja-fejezet. Én ezzel értek egyet, mert az egyik legmozgalmasabb és leglátványosabb film, amit valaha készítettek. Erősségek közé sorolható például a film elején az iszonyúan látványos és ingergazdag Coruscanti csata. Ugyancsak élvezetes a legvégső Obi-Wan–Anakin párbaj a tüzes Mustafar bolygón, ahol végignézhetjük, hogyan lesz Anakinból Darth Vader.

2018.08.12 Artemisia

Az előzmény trilógia legeseménydúsabb epizódja. Sötét, egyben ünnepélyes a hangulata ; ünnepélyes komorsággal tudósít a jedik kiirtásáról, különösen Windu mester megölése szomorú és megrázó jelenet. Érzékletesen mutatja be Anakyn lélekrajzát. A legn... Több

2017.07.18 Deku

Akciódús és elég komoly lett a hangulata. Talán a három közül ez a legjobb rész. Nem fogom megunni soha. Szerintem ennél jobban sikerült filmet nem sokat láttam.

2017.08.01 Orosz István

Nekem az összes Star Wars film közül, ez tetszett a legjobban. Itt kiderül, miért lett gonosz a kis Anakin, mi vezetett ehhez. Nagyon látványos, és izgalmas volt számomra.

2019.10.20 HE7EDIK

Legjobb rész az összes közül. Egy igazi dráma, parádés csatákkal és Vader megszületésével. Zseniális!

A filmben George Lucas lánya is kapott egy rövid szerepet, azonban a jelenetei végül nem kerültek be a film végleges változatába.Szerző: Artemisia

Bai Ling, kínai származású színésznő is szerepet kapott a filmben mint Bana Breemu szenátor, a jeleneteit azonban kivágták, állítólag azért, mert levetkőzött a Playboy magazinnak. George Lucas azonban azt állítja, hogy már az ominózus fotózás előtt kivágták Ling jeleneteit.Szerző: Artemisia

A filmvégi kardcsatában, mikor Kenobi azt állítja, nyert helyzetben van, az Állítólag stábja letesztelte, és arra jutottak, a magassági pozíció nem jelentett előnyt Obivannak.Szerző: HE7EDIK

Ebben a részben láthatjuk Vader megszületését.Szerző: HE7EDIK

A mandalóri