Star Wars
Star Wars IV. - Egy új remény

Egy messzi-messzi galaxisban egy hercegnő (Carrie Fisher), aki titokban a lázadók egyik fontos alakja, a gonosz és sötét úr, Darth Vader fogságába esik, ám előtte még sikeresen elküldenie egy segélykérő üzenetet két droiddal. Az üzenet eljut a címzetthez, aki egyből tudja, hogy mit kell tennie,… Több

Rendező: George Lucas
Író: George Lucas
Premier (HU): 1997.03.27. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2024.02.17 Master

A legelsőként leforgatott Star Wars-rész

A legelsőnek leforgatott és második legjobb Star Wars-epizód, alig marad le A birodalom visszavágtól. Blogunkon ugyanúgy 9,5 pontot kapott, mint a The Empire Strikes Back, hiszen csak nüansznyi különbségekkel jobb az 1980-as rész. A legjobb jelenetek: Mos Eisley bárjelenet, Leia megszöktetése a Halálcsillagról és a végén a yavini csata, mely egyben a SW időszámítás kiindulópontja azóta is. Értékelés csillagokban kifejezve ugyanúgy 5 csillag, mint a Birodalomnál. Óriási kedvenc számomra, azt hiszem, ezt a filmet láttam életemben a legtöbbször.

2018.06.22 Artemisia

Zseniális filmtörténeti óriás. Igazából a retro vizuális effekteken kívül semmi kivetnivalót nem tudok felhozni a filmmel kapcsolatban, de a maga korában azok is forradalmi elemeknek számítottak, úgyhogy érdemes jól megfigyelni őket ! A történet na... Több

Igen, én is Jedi akartam lenni, vagy legalább Han Solo és kellene nekem is olyan társ mint Chewbacca.... Igazi filmklasszikus, és teljesen időtálló!!! Csak dicsérni tudom, és filmtörténeti klasszikusként aposztrofálom.

2017.12.26 Yosihiro

Minden idők legjobb sci-fi akcó fantasy-ja. Harisson Ford és a többi színész is ettől a filmtől kezdve lett világhírű. Nem véletlen. Egy nagyszerű történet nagyszerű filmváltozata. Ha jól emlékszem a 80-as évek ben egy szilveszteri napon adták a tv-b... Több

2017.03.06 Laca//Ho/rr/oR//

Nem túlzás azt mondani, hogy bármennyi idő telik is el de a legjobbak között lesz és marad ez a nagyszerű mű, George Lucas egy olyan világott teremtett és olyan sci-fi filmet hozott elénk olyan storyval amit soha nem fogunk megunni. Nagyszerű remekmű mind a folytatása a karakterek, 70-es években így kivitelezni, elképesztő!!!

Mifune Tosirónak adták volna Obi-Wan szerepét, de nem fogadta el. Sőt, még Darth Vader szerepét sem.Szerző: Lipót Testvér

George Lucas a kutyájáról mintázta Chewbacca karakterét, hiszen valóban volt egy malamutja.Szerző: Zsolt Zsolt

A Yoda valójában csak a vezetékneve a jedi mesternek. A teljes neve Minch Yoda.Szerző: Artemisia

A forgatókönyv első kéziratában Han Solo egy zöld halember volt.Szerző: Artemisia

(2016. 02. 14.)
Csillagok háborúja
Némiképp tehát saját folytatásai miatt is tűnik kissé gyerekcipőben járó darabnak a mű, ugyanakkor sem történetmesélében, sem világépítésében nem ér el olyan magasságokat, amelyek miatt kiemelkedő darabként lehetne rá gondolni. 7/10 Több