A Birodalom visszavág

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back

2024.02.17 Master

A legjobb Star Wars-rész

A 11 eddig elkészült Star Wars-rész között (kánon és spin-off fejezeteket nézve) az 1980-as The Empire Strikes Back a legjobb. A blogunkon 9,5 pontra értékeltük a 10-ből. A Birodalom visszavág egyszerre mese, akció, sci-fi, kaland és misztikum, amihez még romantika és humor is társul. Azt hiszem, ez a film töretlen sikerének oka. A sokszínűség, melyet 43 éve nem tudtak megismételni a Star Wars világ működtetői. Legjobb jelenetek: Hoth bolygó, aszteroidamező, csókjelenet (Leia és Han között), a Yoda által vezetett kiképzési program a Dagobah bolygón Luke részvételével és végül a Luke–Vader párharc az „Én vagyok az apád” jelenettel (mely a franchise legnagyobb fordulata). Öt csillagot érdemel, hiszen egyértelműen a legjobb. Valamivel marad csak le tőle az 1977-es, legelsőként leforgatott Egy új remény (New Hope), azaz sorszámozottként a negyedik epizód. A franchise első generációs töretlen rajongója vagyok, éltes korom dacára is. Gyakorlatilag végig kísérte életemet a Csillagok háborúja-sorozat.

2018.08.12 Artemisia

A birodalom visszavág egy szalagra rögzített műkincs, a Star Wars filmek leggrandiózusabb darabja. Cselekményben és hangulatban egyaránt felülmúlhatatlan. Páratlanul kalandos, akciódús és félelmetes, reményvesztett hangulatot teremt. Gyakorlatilag mi... Több

2022.03.07 JRD

Mindegy, hogy a IV., V. vagy a VI. részt nézzük. Mindegyik fantasztikus. (Noha az I., II., III. rész nekem annyira nem tetszett a gyenge színészválasztás miatt. Az Amidalát és Anakint játszó színészek nem voltak annyira szerethetőek, mint anno Hamil, Fischer és Ford és ez bizony rontott a filmek minőségén.) A film és az akkori részei gyakorlatilag a bemutatójával együtt váltak kultfilmmé egy olyan korban, ahol az ilyen jellegű alkotásokat nagyban behatárolta a technika. Mégis Lucas előrelátó volt, vagy látnok: olyan jeleneteket is felvettek, mikről remélte, hogy egy nap a technika segítségével belevarázsolhatják a már meglévő történetekbe. A Star Wars mára már nem csak egy film, hanem egy márka. Bármit el lehet vele adni és ezt sok cég meg is lovagolta, mellyel Lucas és csapata plusz dollármilliókat zsebelt be. Viszont a mai kor szintesése azért már megjelent az újabb történeteken. De ettől még mindegyik jó szórakozást ígér! Szóval! Jedik és birodalmiak! Filmre fel és jó szórakozást!

2019.05.15 Thibo84

Az eredeti trilógia második része még több akciót, látványt tartogat számunkra, ráadásul nem várt fordulatot a végén. Sikerült az első részt felülmúlnia. És még újabb karaktereket is behoznak a történetbe, köztük Yodát. Mindenki Vader nagyúr titokzat... Több

2017.07.08 Deku

Eszméletlen folytatás egy eszméletlenül szuper trilógiának. Korához képest egy fantasztikus világba repít el. Nekem mai napig ezek a részek a kedvenceim mert eredetiek.

Az eredeti trilógia legjobb, sőt messze a legjobb,legizgalmasabb, és leglátványosabb része. Amikor először láttam fiatal tiniként, a Birodalmi lépegetőktől a frászt kaptam. Egyszer legalább minden évben megnézem a trilógiát, és soha nem unom meg! Gyö... Több

2015.04.18 Yosihiro

Mimden rész ebből a soroztaból egy nagysikerű remekmű. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Remek szórakozáas hiszen van benne akció, izgalom, szerelem és "technika" amit a korhoz képest nagyszzerűen megoldottak. Ajánlom mindenkinek remek remek kikapcsolódás :) Üdv Yosihiro

2016.01.08 kabel

Kérdés nélkül a filmtörténet egy legfontosabb filmje és egyik legjobb sci-fi alkotása.

2019.01.05 Norbert93

A popkultúra legnagyobb csattanója

Méltán tartja a legjobb SW film pozícióját, a legkorszakalkotóbb sci-fi, ami egyben a filmvilág legismertebb csavarját tartogatta a tarsolyában. A popkultúra mai napig szerves része. Népszerűsége ahelyett, hogy kapott volna az új trilógia hatására inkább nőttön nő, s ezzel ( na meg minden mozzanatával) beírta a magát a filmtörténelembe.

2017.08.01 Orosz István

Ebbe a részben az első rész okozta izgalmat, még csak fokozni tudták. Tetszik a havas bolygó, a birodalmi lépegetők. A csata jelenetek. Minden meg van benne, hogy kalandos, és szórakoztató legyen.

2020.02.14 drg0602

Star Wars, akkor Birodalom visszavág!

Star Wars legjobbja! Szerintem a régi három rész legjobb, de ebből három részből is kiemelkedő a Birodalom visszavág a trilogia második része. Nagyon jó, és a korához képest látványos, jó történet szuper, zseniális színészekkel. Simán többször nézhető, zseniális alkotás.

2017.03.06 GedyPapa

A sorozat legjobban sikerült része szerintem, amit a legtöbben idéznek és tudnak fejből. A történet és a látvány is kiváló. Akárhányszor meg tudnám nézni, bármilyen nyelven.

2023.07.25 Lipót Testvér

A legkorszakalkotóbb filmgyűjtemény legjobb filmje.

Nehéz elég jó kritikát írni a filmhez, de megpróbálkozok közel elég jót írni. (Mérsékelt sikerrel.) A legjobb Star Wars. Mivel a Star Warsok a legjobb filmek, így talán ez a legjobb film. Ennél már csak az A keresztapa jobb. Ebben a filmben minden benne van. Ebben a tökéletes S.W.-ban jelenik meg először a The Imperial March (Darth Vader's Theme), mely ikonikus remekmű, akárcsak a film minden részlete. Boba Fett és fejvadásztársai színre lépnek, megjelenik a legenda: Yoda mester (a mémek közkedvelt hőse), Han Solo (a legmenőbb karakter) összejön Leiával, Luke elveszti fél karját, majd kap egy (az apjáénál sokkal modernebb) műkezet. Kiderül, a Star Wars (ha nem a világ) történelmének legváratlanabb fordulata: Vader maga Anakin Skywalker. Számos új, mesterien megtervezett jármű és űrlény jelenik meg. (Bár a Dagobah-n élnek hasonló lények, mint a földön.) Végül az, hogy a film végén nem oldódik meg minden, tökéletesebbé teszi a tökéletesnél. Egy igazi alapmű, az általános műveltség része.

2019.08.27 Timon

Számomra az eddigi legjobb Star Wars-film. Sokadik újranézés után is így vagyok vele. Az Erőt itt ismeri meg Luke jobban,nagyon erős így a történet.A végén meg Darth Vader híres mondata volt az egyik legérdekesebb egyben legmeglepőbb rész,amikor először láttam. Felejthetetlen élmény marad.