Péter

Egy újságíró egy vámpírszerű gyilkos nyomában van, aki repülőgéppel utazik egyik helyről a másikra.

(Hupka Adrián)

Rendező: Mark Pavia
Forgatókönyvíró: Stephen King, Mark Pavia, Jack O'Donnell
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Olaszország
Premier: 1997.04.30.

2023.08.14 OkosMajom

Miguel Ferrer kőkemény mozija!

Miguel Ferrert számtalan jó mozifilmben láthattuk már 2017-es haláláig, mint például a Mélytengeri szörnyeteg, A vérszomjas dada, A bérgyilkosnő, Zsarulesen, Stephen King: Végítélet, Garcia Lorca eltűnése. Nem éppen a főszerepeiről volt ismert, de zs... Teljes kritika

2023.02.14 Interfectorem Sabnock

a nap véleménye

Egy régi klasszikus, amit nem szabad elfelejtenünk

Valamikor a tavalyi év őszén találtam rá erre a Stephen King-novellára, ami egyből felkeltette az érdeklődésemet, meg is néztem a belőle készült filmet, felemás érzésekkel. Már ki is ment a fejemből, de most olvastam Kóborló barátom remek kritikáját,... Teljes kritika

2018.11.20 Péter

Nem sok jóra számítottam, de szerintem fantasztikus lett.

2021.07.07 Bujdosó Lajos

Mai napig a kedvenc filmem Kingtől.

2021.05.05 petya1001

Stephen King egyik rövid történetét dolgozták fel, tehát megtörténhetett volna, hogy egy fél órás sztorit két órára húznak szét és szörnyű lesz. Viszont a rendező hozzáadott saját részleteket, illetve ötleteket és nagyon jó lett szerintem. Érdemes megnézni.

A film összbevétele 125 397 dollár volt (imdb.com).

A film felvételeit 1996 júliusa és augusztusa közt vették fel az észak-karolinai Wilmingtonban.Szerző: Kóborló

A filmbéli Richard Dees karaktere feltűnik egy korábbi Stephen King könyvben is, méghozzá az 1979-es A holtsávban.Szerző: Kóborló

A filmet Stephen King egy 1993-ban megjelent novellagyűjteményéből választották ki. Ez a novellagyűjtemény idehaza Rémálmok és lidércek címen jelent meg, és azon belül a novella címe, amelyet végül filmre vitték, Az éjszakai denevér volt.Szerző: Kóborló

A filmbéli Richard Deest alakító Miguel Ferrer (1955-2017) színész ezzel a filmmel együtt három Stephen King adaptációban is szerepelt. Első alkalommal az 1994-ben tévére készített sorozatban, a Végítéletben töltött be egy fontos szerepet, majd az 1997-ben tévére készített mini-sorozatban, a Ragyogásban, igaz, ott csak a hangját kölcsönözte az egyik karakternek. Szerző: Kóborló