Sorvadj el!

Sorvadj el!

Thinner
JRD

A rémregények királya, Stephen King, akinek könyvei a világon mindenütt az eladási listák élén tanyáznak. A Sorvadj el! című thrillerjének filmváltozatában egy sikeres ügyvéd a gyõzelmével végzõdõ maffiaper után hazafelé tart autójával, amikor figyelmetlenségbõl halálra gázol egy cigányasszonyt. Kapcsolatai miatt természetesen felmentik õt a bíróságon. Az igazságtalan ítélet miatt az asszony rokona azonban átkokat szór rá. Az átok egy idõ után fog a kövér ügyvéden, aki napról-napra soványabb lesz és egyre csak sorvad.

Rendező: Tom Holland
Író: Stephen King
Forgatókönyvíró: Michael McDowell, Tom Holland
Premier (HU): 1997.06.12.

2024.01.24 Bafam

Fehér ember a városból azt mondja neked: nézd meg ezt a filmet!

Regényírói pályafutásának az első felében, kezdő korszakában álnéven kezdte el írni regényeit. Stephen King Richard Bachman álnév alatt írta ezt a regényt. Ebben a lebilincselő „Sorvadj el!” című filmes adaptációjában az alulértékelt Robert John Burke alakítja Billy Hallecket, szerintem zseniális a filmben ez a fickó. Ez a hátborzongató alulértékelt film az egyik kedvenc horrorfilmem, amely Stephen King regényén alapul. Ebben a filmben látható és hallható speciális effektusok, valamint a sminkek a legmodernebbek voltak a film készítésének idején, azaz 1996-ban, és még évtizedekkel, vagy csak jó pár évvel később is nagyon jók maradtak. A filmben Billy lánya kivételével minden karakter korrupt valamilyen szinten, és megérdemlik a sorsukat, a cigányok bosszúját, a rájuk kivetett meghökkentő átkukat. Pár hónapja láttam egy hasonlóan kiemelkedő, különlegesen jó filmet is ugyanerre a témára hajazva (cigányátokra), melyet Sam Raimi jegyez, és a címe, a „Húzz a pokolba” – szintén érdemes megnézni. Visszatérve erre a filmre, idézném a vén cigányt: Fehér ember a városból azt mondja neked: Nézd meg ezt a filmet!

Mindig féltem azt a rendezőt, aki S.K. regényt filmesít meg...milyen lesz? Nos Tom Holland, nem nagy költségvetésből varázsolt egy kis gyöngyszemet nekünk. A színészek nem az elitbe tartoznak, de azért próbálnak kihozni mindent magukból... Kellemes m... Több

2017.12.10 Deku

Ha választanom kéne egy téli estén, hogy mit nézek meg ismétlésként akkor ez lenne az. Ez a film kettő az egyben mivel egyszerre izgalmas és szórakoztató.

2020.12.15 dailyfilmsan

Nem egy megszokott történet, de elég érdekes. Pszichikailag hat a nézőjére a film, és elég hajmeresztő, azért fellelhetőek King keze nyomának jelei. Amúgy a történeten kívül más nagyon nem ragadott meg. Átlagosnak hatott a film, szerintem azért a színészi játékból többet is ki lehetett volna hozni.

2023.10.16 JRD

Ha azt mondom, hogy Richard Bachman, nem sokaknak ugrik be, hogy kiről is beszélek. Ám ha azt mondom, Stephen King, mindenki azonnal tudja, ki ő. Pedig a Sorvadj el! című remek történetet Bachman álnév alatt írta meg, és 1984-ben jelent meg. (Egyébké... Több

A film egyik jelenetében feltűnik egy rövid időre Stephen King, az író gyógyszerészként (13:15 perc körül).Szerző: Bafam

A történet eredetileg Connecticutban játszódik, de az író-rendező, Tom Holland valamiért Maine városát választotta.Szerző: Bafam

Eredetileg a filmet 1996 májusában kezdték volna el bemutatni. A filmstúdió viszont elhalasztotta októberre a bemutatót a tesztközönség negatív reakciói miatt, akik több vért akartak, és a film vége sem tetszett nekik, ezért áprilisban a stáb visszatért Maine-be hatnapos újraforgatásra. Ezt követően került 1996 októberében a mozikba a film...Szerző: Bafam

A film jeleneteiben is látható, legvékonyabb Billy Halleck 54.43 kg-ot nyomott. A valóságban viszont Robert John Burke színész 72.57 kg-ot nyomott a gyártás idején, ami nagy kihívást jelentett a filmkészítők stábjának, ezért rengeteget sminkeltek.Szerző: Bafam

(2021. 06. 10.)
A Sorvadj el! ellentmondásos King-adaptáció. Maga korának kritikái eszméletlenül lehúzták, a rajongók mégis a jobb adaptációk között tartják számon: egyszerűen mert végtelenül szórakoztató darab. Több