Bogi87

Ripley Sobo
Alicia Vikander
Aaron Sorkin
Danny Boyle

Szenvedélyének és találékonyságának köszönhetően a digitális korszak úttörője lett, azonban a technológiai forradalomra való törekvése nem volt áldozatmentes. Elhivatottsága családjára és önnön egészségére is kihatott. Egy leleplező film a modern idők zsenijéről, Steve Paul Jobsról és a… Több

Rendező: Danny Boyle
Forgatókönyvíró: Aaron Sorkin, Walter Isaacson
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2016.01.14. | HBO Max (2021.10.30.) | SkyShowtime (2023.02.14.)

2022.01.09 drg0602

Nagyon jó szereposztás, jó témájú életrajzi film. A színészek, akik játszanak benne, nagyot alakítanak! A film zenéje nekem mindvégig nagyon tetszett. A főszerepet eljátszó Michael Fassbender nagyon odatette magát. Szuper jó film, érdemes megnézni! 10/10

2016.05.27 Bogi87

Jól összerakott életrajzi dráma, mely bemutatja Steve Jobs-t, az embert.

2017.03.05 ArpiHajdu és Réci

A modern kor zsenije

Elöljáróban mindenképpen leszögezhetjük, hogy korunk egy meghatározó informatikai zsenijéről egyáltalán nem könnyű filmet forgatni. Danny Boyle, Aaron Sorkin és társai igyekeztek Steve Jobs emberi oldalát a nézők elé állítani, amelyhez a techguru emb... Teljes kritika

2017.03.06 GedyPapa

Amikor először láttam, hogy készül film Steve Jobs életéről rögtön az ugrott be, hogy ezt biztos el fogják rontani, hiszen olyan sok jó alapanyaggal bántak már hanyagul. De szerencsére nem ez történt köszönhetően többek között Fassbendernek is. Igaz ... Több

2018.08.20 erahurka

Pörgős párbeszédek és jó színészek, bár a rendezés talán picit félrement, ám így is egy nagyon jó film, ami némileg árnyalja a Steve Jobs kultuszt.

A film összbevétele 34 441 873 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 10 955 900 forintot termelt. A hazai mozik összesen 21 557 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Steve Jobs lánya, Lisa Brennan segített a forgatókönyv elkészítésében, mellette pedig az igazi Joanna Hoffman, Andy Hertzfeld és Steve Wozniak is közreműködött a film készítése során.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film költségvetése 25 millió dollár volt és a stúdió nem volt hajlandó a helyszínekem spórolni, így ragaszkodott hozzá, hogy San Franciscoban is forgassanak, közel az Apple székhelyéhez.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Eredetileg David Fincher-t kérték volna fel rendezőnek (mivel Fincher és a film forgatókönyv írója Aaron Sorkin korábban már dolgoztak együtt a Social network című filmen), ám végül a stúdió nem tudott megegyezni Fincherrel az anyagiakról. Fincher egyébként Christian Bale-t szerette volna felkérni a főszerepre, aki külsőleg sokkal jobban hasonlít Steve Jobsra, mint Michael Fassbender.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Kate Winslet elmondása szerint Joanna Hoffman eljátszása volt az egyik legkedvesebb szerepe és a Steve Jobs pedig az egyik kedvenc filmje a karrierje során.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2016. 01. 14.)
Életrajzi film, másképp
Aaron Sorkinnak sikerült Steve Jobs örökségéhez méltóan innovatív életrajzi filmet írnia, nem is lehet elvitatni tőle a legjobb forgatókönyvért járó Golden Globe-ot. Több

(2016. 01. 18.)
A szilícium-völgyi techgururól semmit nem fogunk megtudni a Steve Jobs című filmből, viszont annál többet arról, hogy milyen ember lehetett valójában. Több

(2016. 01. 15.)
Az Alma nem esik messze a fájától
Érezhető, hogy csak a felszín mögé nyerhetünk bepillantást, hogy igazából mi van belül – nos, ahhoz nemes egyszerűséggel hozzáférés megtagadva. Több

(2016. 01. 17.)
Sokkal jobban elbűvöl és szórakoztat, mint a látványos húzásokkal operáló mozgóképek jelentős része. Több

(2016. 01. 17.)
Zárt rendszer
z idén el vagyunk kényeztetve a formabontó produkciók terén, míg A visszatérő izgalmas vizuális megoldásaiban, addig a Steve Jobs-film sztorijában található meg a kísérleti jelleg: a címszereplő 3 ikonikus termékbemutatója kulisszái mögé kalauzol el. Hogy lehet ebből érdekes, mi több, pörgős filmet készíteni? Úgy, hogy rendezőként Danny Boyle vezén...
Szuperszex
2024