Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Steve Jobs

(Steve Jobs)
Steve Jobs

Tartalom

Steve Jobs filmtartalom:

Szenvedélyének és találékonyságának köszönhetően a digitális korszak úttörője lett, azonban a technológiai forradalomra való törekvése nem volt áldozatmentes. Elhivatottsága családjára és önnön egészségére is kihatott. Egy leleplező film a modern idők zsenijéről, Steve Paul Jobsról és a digitális forradalom műhelytitkairól. A történet három ikonikus termékbemutató köré épül fel, egészen az 1998-as iMac prezentációjáig.

2016. 05. 27. 16:52

Jól összerakott életrajzi dráma, mely bemutatja Steve Jobs-t, az embert.

2017. 03. 05. 19:14

Elöljáróban mindenképpen leszögezhetjük, hogy korunk egy meghatározó informatikai zsenijéről egyáltalán nem könnyű filmet forgatni. Danny Boyle, Aaron Sorkin és társai igyekeztek Steve Jobs emberi oldalát a nézők elé állítani, amelyhez a techguru emberi kapcsolatait vette alapul. Erénye, hogy a főszereplőről nem szándékozik egy hamis képet festeni, hiszen lehet, hogy Jobs bizonyos értelemben zseni volt, de az emberi oldala már egészen más dió. Családi kapcsolatok (saját lánya el nem ismerése), munkahelyi konfliktusok, tökéletességre való törekvés, kudarcok sorozata, majd a cég felemelése, mindezt szűk két órába összesűrítve. Nem könnyű feladat, de a játékidő nagyobbik részében működik, még úgy is, hogy Fassbender kinézetre egyáltalán nem hasonlít Jobs-ra.
Feltűnt, hogy óriási mennyiségű párbeszéd van a filmben, ezek viszik előre a cselekményt, közben pedig, ahogy az egy Boyle-filmre jellemző, a vizualitás is hangsúlyt kapott (kiemelném azt a jelenetet, amikor Jobs elmagyarázza Hoffmannak az űrhajós történetet, közben pedig egy rakéta jelenik meg a mögöttük lévő falon), erre pedig rátesz egy lapáttal az, hogy a három fontosabb idősík különböző filmformátummal lett felvéve. Ráadásul itt még nincs vége, hiszen olykor ezek az eltérő idősíkok ugyanabban a párbeszédben is megjelennek, amellyel még tovább tudták mélyíteni a sztorit.
Ugyanakkor ebből a rengeteg párbeszédből adódóan könnyen el lehet veszíteni a fonalat, vagyis kellő koncentrációt igényel, s bizony, ezt nem könnyű végig fenntartani, mert vannak laposabb részei is a történetnek.
Michael Fassbender és Kate Winlset két általam nagyon kedvelt színész, akik ismét bizonyították tehetségüket, s bár Fassbender játéka nem biztos, hogy szimpatikusabbá tette a címszereplőt, de abban mindenképp elismerést érdemel ő is és a film is, hogy egy árnyaltabb képet ismerhettünk meg Jobsról. A színészi játék ebben a nem éppen könnyű tematikájú és szerkesztésű filmben is működött és ez mindenképp pozitív irányba lendíti a mérleget.

2017. 03. 06. 10:42

Amikor először láttam, hogy készül film Steve Jobs életéről rögtön az ugrott be, hogy ezt biztos el fogják rontani, hiszen olyan sok jó alapanyaggal bántak már hanyagul. De szerencsére nem ez történt köszönhetően többek között Fassbendernek is. Igaz hosszú volt, de én még néztem volna. Vagy akár egy folytatást is el tudnék képzelni hozzá, de ez már csak az én telhetetlenségem

Ripley Sobo
Ripley Sobo
Alicia Vikander
Aaron Sorkin
Danny Boyle

Steve Jobs lánya, Lisa Brennan segített a forgatókönyv elkészítésében, mellette pedig az igazi Joanna Hoffman, Andy Hertzfeld és Steve Wozniak is közreműködött a film készítése során.

A film költségvetése 25 millió dollár volt és a stúdió nem volt hajlandó a helyszínekem spórolni, így ragaszkodott hozzá, hogy San Franciscoban is forgassanak, közel az Apple székhelyéhez.

Eredetileg David Fincher-t kérték volna fel rendezőnek (mivel Fincher és a film forgatókönyv írója Aaron Sorkin korábban már dolgoztak együtt a Social network című filmen), ám végül a stúdió nem tudott megegyezni Fincherrel az anyagiakról. Fincher egyébként Christian Bale-t szerette volna felkérni a főszerepre, aki külsőleg sokkal jobban hasonlít Steve Jobsra, mint Michael Fassbender.

ART7: Életrajzi film, másképp
Aaron Sorkinnak sikerült Steve Jobs örökségéhez méltóan innovatív életrajzi filmet írnia, nem is lehet elvitatni tőle a legjobb forgatókönyvért járó Golden Globe-ot.
Movieaddicts: Az Alma nem esik messze a fájától
Érezhető, hogy csak a felszín mögé nyerhetünk bepillantást, hogy igazából mi van belül – nos, ahhoz nemes egyszerűséggel hozzáférés megtagadva.
Filmtrailer: Zárt rendszer
z idén el vagyunk kényeztetve a formabontó produkciók terén, míg A visszatérő izgalmas vizuális megoldásaiban, addig a Steve Jobs-film sztorijában található meg a kísérleti jelleg: a címszereplő 3 ikonikus termékbemutatója kulisszái mögé kalauzol el. Hogy lehet ebből érdekes, mi több, pörgős filmet készíteni? Úgy, hogy rendezőként Danny Boyle vezényel, s a keze alá a “szózsonglőr” Aaron Sorkin asszisztál. Mert valakinek ugye a zenekaron is kell tudnia játszani!