Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Steve Jobs

(Steve Jobs)
Steve Jobs

Tartalom

Steve Jobs filmtartalom:

Szenvedélyének és találékonyságának köszönhetően a digitális korszak úttörője lett, azonban a technológiai forradalomra való törekvése nem volt áldozatmentes. Elhivatottsága családjára és önnön egészségére is kihatott. Egy leleplező film a modern idők zsenijéről, Steve Paul Jobsról és a digitális forradalom műhelytitkairól. A történet három ikonikus termékbemutató köré épül fel, egészen az 1998-as iMac prezentációjáig.

2015. 11. 17. 20:05

Nagyon jól megcsinált film, látni, hogy ügyes rendező rendezte. Amit azonnal észrevettem, az a fokozódó zene motívum volt, mindegyik felvonásban más, de mégis hasonló. Ugyanis a film inkább egy színpadi előadásra hasonlít, leginkább a Dogvile-ra emlékeztetett engem. Három felvonás van a filmben, melyek Steve Jobs három terméke bemutatása napján játszódnak. A rendező a forgatókönyviróval ebbe a három napba eléggé ügyesen beleillesztette az összes fontos eseményt. Ami engem leginkább iritált, az a Steve Jobs személyisége volt - ha valóban ilyen piszok volt lányához és a környékéhez, akkor nem érdemli meg annyi ember elismerését. Az hogy, valami Ipod-ot és Imac-ot talált fel, azt az emberiség nagyon hamar ejfelejti. Ugyanúgy mint most is arra emlékezünk nagy nehezen, aki az első ENIAC számítógépet csinálta - de azt, hogy ki találta föl az első PC-t, már nem.

P.S.: Kate Winslet szerepe bizonítja, mennyit csinál egy nővel a szép öltözék és a smink.

2016. 03. 11. 02:50

A világ legönzőbb, legegoistább, kontroll mániás magát Istennek képzelő embere Steve Jobs. Sajnos a valódi dráma csak morzsákban, ha úgy tetszik, bitekben és nem pedig terrabyte-okban mérve van jelen a filmben. A kiabálás és az erőltetettség még nem jelenti azt, hogy egy bizonyos nézőpontból, adott technikával bemutatott jelenet, ugyanazt ismételve 2 órán át, drámai és értékelhető filmet fog eredményezni. Főleg, ha mellékszereplőkkel (pl. Jeff Daniels vagy @Seth Rogen) újrajátsszák, mert Kate és Michael halálra untatna. Mindeközben várhatunk az új termék bemutatójára, ami csak egy illúzió, jól marketingelt, ügyesen becsomagolt valami, akár csak maga a film.

Az apróbb, értékelhető drámai szösszenetek jobban el voltak rejtve, mint amennyi jelentéktelen, felesleges apró, mégis valamit számító mozzanatot kaptunk, hiába lett (félig-meddig) megmagyarázva. Sajnos csalódás volt a film, leginkább Michael Fassbender és Kate Winslet részéről. De hiába próbált Danny Boyle összerakni egy jó drámát, új nézőpontból bemutatván az Y generáció által istenített (és Istennek képzelő) személyét, nem sikerült!

Ez az alkotás mínusz pont mindenkinek, aki csak részt vett benne! Nagyjából olyan, mint a Microsoft részéről a Vista nevezetű operációs rendszerük!

2016. 03. 19. 18:12

Érdekes volt, lekötött végig. Jók voltak a színészi munkák, Seth Rogen-ek igen illet Wozniak szerepe:D Őneki amúgyis olyan kis zsidó formája van:D Nem vagyok antiszemita, ezt for real így gondolom . Na, a film elején az operatőri munkánál éreztem a Birdman c. filmnek a hatását és egy cseppet sem zavart, sőt kiváló, tetszett, nagyon is megfogott a film képi világa, a kameramozgás, minden. Fassbender-nek is illet Jobs szerepe. Az más kérdés, hogy Jobs-ból belerakhattak volna kicsit be LSD-zett Bob Dylan-t hallgató arcot is, de olyan kontextusban már másik film feldolgozta Jobs-ot. Őszintén, mindenféle istenítés nélkül bemutatta a film Jobs személyiségét, és hogy egy fa*fej volt, akit zseniként aposztrofálltak holott a legfontosabb arc mégiscsak Wozniak volt, csak ő nem tudta úgy eladni magát, mint Jobs. Márpedig az üzleti világban a marketing, önmarketing akár sokkal többet számít néha a tényleges tetteknél. A hangtechnikusnak is jár a pacsi, mert baromi jók voltak a hangeffektek, s nekem személy szerint sokat számít egy filmnél mégha csak 2.1 -ben tudom is hallgatni, de számít az, nagyon is. Összeségében ez egy jó film volt, bárkinek ajánlom. Őszinte, nyers, de mindenképp fontos darabja a Jobs életműnek. Nyugodjon békében. Ahogy sikerült megismernem a tagot, most leszarná, hogy lefa*fejeztem, azon volna ideges, hogy Asus laptopról pötyögöm a kritikámat, windows op.rendszer alól.

Ripley Sobo
Ripley Sobo
Alicia Vikander
Aaron Sorkin
Danny Boyle

Steve Jobs lánya, Lisa Brennan segített a forgatókönyv elkészítésében, mellette pedig az igazi Joanna Hoffman, Andy Hertzfeld és Steve Wozniak is közreműködött a film készítése során.

A film költségvetése 25 millió dollár volt és a stúdió nem volt hajlandó a helyszínekem spórolni, így ragaszkodott hozzá, hogy San Franciscoban is forgassanak, közel az Apple székhelyéhez.

Eredetileg David Fincher-t kérték volna fel rendezőnek (mivel Fincher és a film forgatókönyv írója Aaron Sorkin korábban már dolgoztak együtt a Social network című filmen), ám végül a stúdió nem tudott megegyezni Fincherrel az anyagiakról. Fincher egyébként Christian Bale-t szerette volna felkérni a főszerepre, aki külsőleg sokkal jobban hasonlít Steve Jobsra, mint Michael Fassbender.

ART7: Életrajzi film, másképp
Aaron Sorkinnak sikerült Steve Jobs örökségéhez méltóan innovatív életrajzi filmet írnia, nem is lehet elvitatni tőle a legjobb forgatókönyvért járó Golden Globe-ot.
Movieaddicts: Az Alma nem esik messze a fájától
Érezhető, hogy csak a felszín mögé nyerhetünk bepillantást, hogy igazából mi van belül – nos, ahhoz nemes egyszerűséggel hozzáférés megtagadva.
Filmtrailer: Zárt rendszer
z idén el vagyunk kényeztetve a formabontó produkciók terén, míg A visszatérő izgalmas vizuális megoldásaiban, addig a Steve Jobs-film sztorijában található meg a kísérleti jelleg: a címszereplő 3 ikonikus termékbemutatója kulisszái mögé kalauzol el. Hogy lehet ebből érdekes, mi több, pörgős filmet készíteni? Úgy, hogy rendezőként Danny Boyle vezényel, s a keze alá a “szózsonglőr” Aaron Sorkin asszisztál. Mert valakinek ugye a zenekaron is kell tudnia játszani!